Sayın Erşan Gökerman'ın görüşleri hakkında..
Sayın Gökerman, “Ne yazık ki Suat Atalık da günümüz şartlarında geç sayılabilecek yaşlarda GM ünvanına kavuştu” demişsiniz de Suat’ın 30 yıl öncesinde bu mücadeleyi verdiğini dikkate almadan ” ne yazık ki” demişsiniz.Suat’ın döneminde GM olma yaş ortalaması bu kadar düşük değildi.Suat Atalık dönemine göre,iyi bir yaş ortalamasıyla Büyük Usta olmuştur.
“ Çok küçük yaşlarda bu başarıyı yakalayabilmek için ülkenizin bir satranç geleneğinin olması gerektiğidir, deyip eklemişsiniz; Suat Atalık örneği gibi istisnalar elbette çıkabilir.” Yukardaki başlıkta ben de böyle yazmıştım; “Mucizeler yaşamımızın gerçekleridir.Böyle bir mucizenin çok yakında tarafımızdan gerçekleştirileceğine şahit olacaksınız..”

Yukarıda yazdıklarımın devamı olarak, şimdiki federasyona sahip olan zihniyeti protesto amacıyla, bu yönetimin maddi- manevi desteğini almadan, Nevzat Süer ile Suat Atalık’ın gerçekleştirdiği mucizeleri ben ve ailem de tekrarlayamayız mıyız ?

Havuzun nimetlerinden yararlanmadan, aygeg den teknik yardım almadan, Mr. Gurevich ‘den ders görmeden efsanevi şampiyon B. Fischer’in “Büyük Usta” olma rekorunu kırmayı amaçladık.

Çoluk çocuğa kış günü, yağmur fırtına altında eziyet eden ve bir özür bile dileyemeyen zihniyetin benim çocuğuma verecek hiçbir şeyi olamaz.

Bu zihniyetin elinde A.Eren gibi 12-13 çocuk muhakkak ki mevcuttur. Akhisar Kolejinde de A.Eren gibi haber konusu olabilecek bir çok çocuk vardır. Ama geçen bu kadar zamandan sonra bile benim simültane teklifim de hala geçerlidir.

Genel anlamda Federasyon değil, yönetimi etkileyen bu zihniyettir bizi bu mücadeleye yönlendiren.

Bu arada Sayın Ateş Ülker’ e , A.Eren meselesine daha sonra değineceğim demiştim.Biraz erken oldu. Konunun özeti budur , Sn Ülker..

Benden de size sevgi ve saygılar Sn.Gökerman…
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 14-04-2009, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 14-04-2009, 18:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 16-04-2009, 10:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 16-04-2009, 11:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 19-04-2009, 11:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi