''O'' KAZANAMADI..!!
Sayın Başkan'ın TSF web sayfasıbdaki köşesinden alıntılar:

'2010 SEÇİMLERİ' başlılıklı yazısı.(15.03.2010)

Adaylık ilanı haberi

Benim adaylığımı ilan etmemin ardından, çok yakın dostum ve çok iyi arkadaşım olan IM Silvio Danailov (Bulgaristan) 13 Mart 2010 akşamı Rijeka'da adaylığını ilan etti. Silvio'nun karşımda tek aday olacağını düşünmüyorum. Çok büyük bir olasılıkla, Batı Avrupa'dan bir aday daha çıkacak. Bu kişinin de ismini biliyorum ama söylemek için erken olduğunu düşünüyorum.

Silvio'yu çok sevmeme karşın, çok çekişmeli bir seçim süreci olacağını ve sonuçta yine %75 civarında bir oyla seçimi kazanacağımı tahmin ediyorum.

Bunun bir çok nedeni var ama politik olarak burda açıklamayacağım. Tek söyleyebileceğim, aday olunan konuda diğer adayların çok bireysel çıkışları olduğu, ekibimle birlikte bu konudaki deneyimimiz, programımız ve çalışmalarımızın karşılaştırılamayacağıdır.

Hepbirlikte seçimlerle ilgili süreci daha sıkı şekilde yakında izleyeceğiz.

Kalbiniz benle olsun....

Sevgiyle kalın...

'SİZİN İÇİN!!' başlıklı yazısı.(28.09.2010)

Sizin İçin!!
Kazanacağız! Sizlerin duası, kalbinizden gelen o moral desteğiyle...

Kazanacağız! Dünya için, Avrupa için, Ülkem için, sizler için...

Kazanacağım! Çocuklarım, eşim, ailem ve binlerce satranç kardeşim için...

Kazanacağım! Dünya Satrancını değiştirmek, bu sporu dünyanın en başarılı sporlarından birisi yapmak için..

Bu yolda kaybetmek yok. Yüzlerce, tebrik mesajı, hiç bir maddi ilişkimin olmadığı, bana inanan Türk Satranç Ordusunun moral desteğiyle kazanacağım!

İnandım, bana inandınız, bu yola çıktık, siz beni hiç mahçup etmediniz, sıra bende.

Bana destek veren Bakanım, Genel Müdürüm, T.M.O.K. hepiniz için kazanacağım!

İnanmak başarmanın yarısıysa, yarın akşam diğer yarısı gelecek...

Çalıştık, çalıştık, çalıştık, az kaldı....

Dualarınızı benden eksik etmeyin.

'BİZ VE AVRUPA' başlıklı yazısı.(30.09.2010)

Biz ve Avrupa
Avrupa Satranç Birliği Başkanlık seçimlerini kaybettik. 2nci turda 30 oy alan Bulgar arkadaşımız Silvio Danailov yeni ECU Başkanı oldu.

Açık ve net olarak programımızın farkı, ilk turda 30-31 oyla kazanmayı beklememize rağmen kazanan biz olamadık.

Bana sorarsanız, kaybeden sadece ben ve mükemmel ekibim değil aynı zamanda Avrupa da oldu.

Seçimden sonra Silvio ile tokalaştık, yeni Başkanın konuşmasında bizde para pul olmayacak ama iyi çalışacağız demesi aslında sonucu değerlendirmek için yeterli.

Demokrasi güzel şey, kazanmanın yanında her zaman kaybetmek de var.

Ama Türk Satrancı bu sonuçtan daha da büyüyerek ve gelişerek çıkacak.

Hayırlı olsun.

Mesajlarıyla beni destekleyen tüm dostlarıma teşekkürler yolluyorum.

-------------------------------------------------------------------

Değerli forum üyeleri:

Sayın Ali Nihat Yazıcı'yı yakından tanırım desem eminim pek çoğunuz yadırgamazsınız.

Öncelikle; Fide seçimlerini yeniden Kirsan Ilyumzhinov'un kazanması benim için üzücü bir olaydı. İlk olarak Özgür Satranç Forumun bildirimi ile olaydan haberdar oldum.

Sayın Ali Nihat Yazıcı'nın ECU seçimlerini kaybetmesi ise, bu olaya duyduğum üzüntümden daha da büyük?!

Acı haber tez yayılırmış derler. Fakat bu haberi kimsenin duyurmamış olması acaba sevinenler mi var kaygısı ile birlikte bende birşeyler yazma isteği doğurdu. Ben eski nesil satranç oyuncularının son kalıntılarından biri sayılırım. Ağır parti satranç turnuvalarına alışığım. Bu yüzden biraz ... düşünüp yazıma devam etmek istiyorum.

Nihayetinde yukarıda alıntı yaptığım yazılarda ki yedi farkı kolay bulsam bile oyun sonunu da düşünmeliyim!!
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
''O'' KAZANAMADI..!! - Yazar: Atilla Alpaslan - 30-09-2010, 14:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: bahtiyar - 01-10-2010, 09:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 02-10-2010, 02:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 02-10-2010, 08:48
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 02-10-2010, 08:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 02-10-2010, 08:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 04-10-2010, 22:52

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi