GSGM ÇERÇEVE STATÜ...
Bu statüleri şimdi değil de 6 yıl önce tartışmak ve üzerinde düşünmek gerekirdi.Şimdi okumak da yararlıdır.Ama çoğunluk yine okumayacaktır.Bu statü kutusunu kaç kişinin okuduğunu hep birlikte izleyelim!
Bu aşamada salt çoğunluğun 71 olması gerektiğini öne sürenler var.Ben bu görüşe katılmıyorum.Sabah 140 kişi gelmiş ve imzasını atmıştır.Ama salonda 120 kişi kalmıştır.20 kişi sadece Divan oylamasına katıldıktan sonra seçim yerinden ayrılmıştır.İbra oylamasına 120 kişi katılmıştır.Böyle bir durumda Hukuk ne diyor?Sevgili Tutku bu soru üzerinde düşünmelidir!Genel olarak statülere kafa yoranların sayısı çok azdır.
Divan Başkanları üç seçeneği sorgulamakta mıdır?(Kabul edenler,kabul etmeyenler ve çekimser olanlar)Eğer çekimser olanların sorgulanması ihmal edilirse nasıl bir sonuca ulaşılır?
Kanımca "salt çoğunluk"kavramı sabah gelip imza atanların değil salonda bulunan ve oy kullanan delegelerin yarısından bir fazlasını ifade eder.67 kabul 52 red oyu var ise salt çoğunluk sağlanmıştır.Hukuk açısından çekimser oyların tanınıp tanınmadığını ve "salt çoğunluk"kavramı içinde sayılıp sayılmadığını bilmiyorum!Zaten açık oylamada kimse çekimser olduğunu söylemez.O kadar cesur olursa iki tarafı birden kızdırmış olur!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
GSGM ÇERÇEVE STATÜ... - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-12-2010, 18:39
TSF ANA STATÜ - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-12-2010, 18:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 03-12-2010, 20:38
Salt çoğunluk konusu - Yazar: Ateş Ülker - 04-12-2010, 04:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 04-12-2010, 12:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-12-2010, 18:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi