GSGM ÇERÇEVE STATÜ...
Ana statüyü her kim hazırladıysa, çerçeve statüyle epey bir saklanbaç oynamış. Ya da gelişi-güzel yazıp geçmiş. Gelişi-güzel olanların da gidişi güzel olmuyor ne yazıkki...

Çerçeve statünün 7. Maddesi, ana statünün 22. maddesinin 3. bendine saklanılmış ve silikleştirilmiştir. 22. maddenin 3. bendinde geçen, "toplantıya katılanların çoğunluğu" vurgusu, yine de asgari olarak "yarıdan bir fazlayı" gerektirmektedir. Bu durum da ibra konusundaki tartışmaları açıklığa kavuşturacak niteliktedir.

Ateş Bey sanırım diğer başlık altındaki ( http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=2314 ) tartışmalarımızı okumadı.
Aklanma olayını mekanikleştirirsek;
Genel kurulda kaldırılması gereken bir ağırlık var.
Bu ağırlığı yerinden kaldırabilecek güç ancak 71 kişi ile mümkün.
Yönetim bu ağırlığı kaldımak için 71 kişi istemiş kendisine 67 kişi yardım etmiş, ama 67 kişi gerekli güce ulaşmamıştır.
Diğer başlık altında verdiğim "1 Mart Tezkeresi" örneği bu durumu açıklar...

Ateş Bey gibi ben de merak ediyorum: Bakalım kaç kişi okuyacak bu çerçeve ve ana statüleri... Aslında 3289 nolu yasadan başlaması gerekiyor insanlarımızın. Ama hiç olmaz ise kendisine hareket olanağı sağlayan ve aynı zamanda kendisinin hareketlerini sınırlayan Anastatüyü herkes okumalı...

Bu Konudaki Yorumlar
GSGM ÇERÇEVE STATÜ... - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-12-2010, 18:39
TSF ANA STATÜ - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-12-2010, 18:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 03-12-2010, 20:38
Salt çoğunluk konusu - Yazar: Ateş Ülker - 04-12-2010, 04:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 04-12-2010, 12:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-12-2010, 18:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi