Tebrikler Betül Cemre Yıldız!!
Öncelikle Betül'ü can-ı gönülden tebrik ediyorum.Pia Cramling gibi bir oyuncuyu elemek oldukça önemli bir başarıdır.Ancak Dünya Kadınlar Şampiyonasının HENÜZ İLK TURUNDA rakibini eleyen oyuncumuzun haberi "Flaş! Flaş!" diye duyuruluyorsa satrançta dünya çapında ne durumda olduğumuzu da sorgulamak gerektiğini düşünüyorum.
Birkaç ay önce düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda 12 Dev Adam turları geçemese "Siz bu takıma nasıl elenirsiniz?" diye hesap sorulacak durumdayken, futbolda Dünya Şampiyonasına katılamamak basında bir sürü eleştiriye ve teknik direktörün istifasına sebep oluyorken satrançta ilk turda rakibi elemek Flaş! Flaş! diye duyuruluyorsa biz dünya çapında satrançta çok geriyiz dememeli miyiz?
"Tutku sen ne diyorsun Allah aşkına, Betül Pia'yı eledi." diyenleri duyuyor gibiyim.Bunu diyenlere de Dünya Şampiyonasının DAHA İLK TURUNDA üst gruptan bir oyuncu ile eşleşiyorsak biz dünya satrancında söz sahibiyiz demek mümkün mü?

Betül'ün ikinci turdaki rakibini de elemesi dileğiyle kendisine başarılar diliyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 05-12-2010, 23:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 06-12-2010, 00:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 06-12-2010, 01:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ayhan Mansız - 20-12-2010, 11:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-12-2010, 23:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi