bir sorum var...
Sayın Ateş Ülker,
Haklısınız ama burada gündeme getirdiğim sorun bir sır değil, diskalifiye olan okul da bir sır değil. Üstelik benim için önemli olan bu okul ve diskalifiye sebebi de değil, önemli olan konu federasyonun ya da başhakemliğin üslubu, sorunu çözme biçimi.
Kendimi başhakeme ifade etmeye çalıştığım zaman karşılaştığım saygısız tavır beni çok üzdü. Bunun kızgınlığı ile kuralları okuyup bir sonuca varmaya gayret ettim. Konuyla ilgili yazılı bir kural bulamayınca uygun bir forumda bu sorunu dile getirmeye karar verdim.
Diskalifiye olmuş okulun peşinde falan değilim açıkcası çok da önemsemem bu tür şeyleri çünkü sonuçta her spor dalında olduğu gibi satranç ta maalesef endüstriyelleşen bir spor dalı olma yolunda. Rekabet ruhu çocuklara öyle bir aşılanıyor ki antrenörler tarafından, karşılığında para kazanan bir kişinin de rekabeti körüklemesi hata yapması da bu sistemde normal oluyor artık. Dolayısı ile diskalifiye olmuş ne ilk ne de son takım olacak.
Sizin bahsettiğiniz bir takım kurallar silsilesi, uygulamalardaki aksaklıklar Türkiye’de satrancın gelişimi ile ilgili birazda. Federasyonların işleyişlerini eleştirebiliriz bu ayrı bir başlık olurdu sayfalarca süren…
Ama beklide bir şeylerin düzelmesi için yönetime getirilmiş profesyonellerin üslup sorunu üzerine eğitimi ile başlanmalı.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
bir sorum var... - Yazar: halil ersoy - 16-05-2011, 21:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: CihanGüleş - 16-05-2011, 23:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: halil ersoy - 17-05-2011, 06:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: halil ersoy - 27-05-2011, 09:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi