Basında Çıkan Haber
Haberi okuyunca gerçekten çok üzüldüm.Biraz araştırma yaptım ve diğer gazetelerde çıkan yazıları da okudum.İşler anladığım kadarıyla biraz karışık Özet olarak:Avrupa satranç birliği böyle bir karar almış ve uygulamaya koymuş.Fakat Sayın Ali Nihat Yazıcı (Gazetedeki röportajını aynen buraya aktarıyorum) : yasağın Dünya Satranç Federasyonu’nun da yasağı desteklemediğini belirterek, “Ciddi anlamda belirsiz olan bu kurallar arasında, kıyafetlerin aşırı olmaması ve delik olmaması gerektiği şeklinde çok garip anlaşılmaz ifadeler var. Türk makamlarının da bu konuyla hiç ilgisi yok. Avrupa Satranç Birliği Genel Sekreteri de resmen boşboğazlık yapmış” diyerek uygulamayı desteklemediğini belirtmiş.Konunun birde böyle boyutu var! Ama asıl burda konuşulması gereken bu yasakların gerekliliği?Amaç : oyuncuların dikkatinin dağıtılmasının engellenmesiymiş.Parmak arası terlik bile var yasaklar arasında,topuklu ayakkabı bile var.Polemiğe çok açık bir konu.Kravat acaba dikkati dağıtır mı?Kırmızı renk peki?yırtık kotlar?...Bana kalırsa sıfır dakika kuralı gibi, satrancı standartları olan bir spor haline getirmek için giydirilen bir kural sanırım.

Bu Konudaki Yorumlar
Basında Çıkan Haber - Yazar: Erdem Pekol - 12-03-2012, 15:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Lidokain - 12-03-2012, 16:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 12-03-2012, 19:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 13-03-2012, 02:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 13-03-2012, 13:09
Re: Basında Çıkan Haber - Yazar: Mehmet - 19-04-2012, 22:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi