Olimpiyatları Protesto
Satranç Camiamıza,

Bu konuları gündeme getirmenin ve tartışmanın bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Söz konusu olan; Ali, Mehmet, Ahmet değildir. Türkiye'dir.

1. Avrupa Satranç Birliği Başkanı Danialov, Avrupa ülkelerinden gelen mesajları dikkate alarak bir protesto mektubu yayınlamıştır. Neden mi? İstanbul'da talep edilen bazı rakamların aşırılığından.

Hatay'da yaşananları hatırlatmak istemiyorum.

2. İngiltere Satranç Fedeerasyonu Başkanı, "ayrımcılık" anlamını içeren protesto mektubu yayınlamıştır. Kimler mi destekliyor bu mektubu: Fransa, Gürcistan, Almanya, İsviçre, Ukrayna, Amerika.

Bu kadarla kalmıyor: Rusya Satanç Fedarasyonu ve Profesyonel Satranççılar Birliği PCA, eleştiri mektubu yayınlıyor.

Tüm bu gelişmeler, tesadüfi mi?

Yaşananlar sıradan değil. Olimpiyat ruhunu yansıtmayan bu gelişmeler, İstanbul'da düzenlenecek olimpiyat öncesinde yaşanmaktadır.

Bu yaşananlara neden olan baş aktör ne diyor: "Dünya Satrancını sarsmak istedim..." Maaşallah.

Başka ne diyor: "Geri adım atmam..." Sakın atma, dik dur. Böyle devam, dünyayı sarsmaya devam...

Satranç camiamız sesini duyurmalıdır. Ben Ali Nihat Yazıcı'nın kişisel tutumlar içerisinde bulunduğunu, başında Türkiye adını taşıyan ve temsil ettiği kuruma uygun tutum içerisinde olmadığını düşünüyorum. Yabancı haber sitelerinde yer alan yorumlar çok ağır.

Tüm bu tasarrufları, etik açıdan sorgulanması gerken bir durum olarak: Mali Genel Kurul'da ibra edilmediği mahkeme kararıyla sabit olan bir yönetimin gerçekleştirdiğini hatırlatmak isterim.

Saygılarımla
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Olimpiyatları Protesto - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 29-06-2012, 18:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 29-06-2012, 20:40
Satranç Olimpiyatı - Yazar: engur kaya - 30-06-2012, 10:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 30-06-2012, 11:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 30-06-2012, 12:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: erkal - 03-07-2012, 13:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 03-07-2012, 17:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: erkal - 06-07-2012, 12:48

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi