Alt Yapı Üst Yapı Sen Birde Bu Yazıyı Oku!
Anladım Feti Bey, teşekkürler...

"Abartı" ve "provakasyon" sanatın özellikleri arasındadır. Ancak "abartının" da abartıldığı durumlar olabiliyor. Bu durumda da sanatın (anlatımın) amaçladığı kışkırtma(provakasyon) amacını aşabiliyor... Buna rağmen ben ilgili araştırmalardaki kötü tablonun, gerçeğe daha yakın olduğunu düşünüyorum. Keşke olmasaydı...

MEB bünyesindeki ders kitaplarını "okuma kitaplarından" ayırmak gerek. Böyle düşündüğünüzde yazılması gereken bir romanın adı bile olabilir: KİTABIN ÖLÜMÜ...

Her yeni teknoloji bir öncekinin katili olabiliyor, bir önceki üstelik yeni olanın çoğu zaman anası olduğu halde... Kitap okunmayışının bir çok nedeni var ve kitap gerçekten can çekişiyor. Bizim kuşağın kitap okuma hızı asla şimdiki kuşaklarda olmayacaktır. Çünkü "aktarımı" sağlayan yığınla araç devreye girdi... Buna rağmen eskilerin sözü hala geçerli: "Hafıza-, beşer nisyan ile malüldür, arşiv unutmaz!"... Çünkü internet ortamı örneğin, bilginin akışını matbadan alıp elektrona yüklese de, bu hız aynı zamanda bir bilgi kirliliğine de neden olabiliyor ve kaynakların kirlenmesine ve eksilmesine de neden oluyor. Bu eksilme ve kirlenmeye karşı bir dönem sonra yazılı belgeler sanırım yine en güvenilir olma özelliği ile yine öne geçecektir. Belki o zaman kitap yeniden canlanacaktır... Her hangi bir konuda anımsama amaçlı internete başvurduğumda önüme çıkan bir şiirin, bir sözün tahrif edildiğini defalarca gördüm. Düzeltmeye kalksan yıllarını alacak denli çok... Bu nedenle kitap benim baş tacım olmaya devam ediyor. Bu notumu genç arkadaşlarım kulaklarına küpe etmelidir...

Bu Konudaki Yorumlar
İronileri kaçırmayalım - Yazar: Selçuk Aydın - 03-08-2012, 10:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 03-08-2012, 10:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 03-08-2012, 16:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 03-08-2012, 16:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-08-2012, 17:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 03-08-2012, 17:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 05-08-2012, 21:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 05-08-2012, 23:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-08-2012, 23:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 06-08-2012, 19:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 07-08-2012, 12:06