Zeki, Çevik, AHLAKLI!
Başkan'ın mesajı sanki bu forumdaki tüm mesajlara yazılmış genel bir cevap gibi olmuş. Muhalefeti de takip edip bir iki cümle de olsa yazması bana göre olumlu ancak bukadar savunmaya geçmesini gerektirecek durumda kalmasına biraz da üzüldüm. Sonuçta kendisi beğenirsiniz beğenmezsiniz Türk Satrancı'nın şu anki başkanı'dır.

42. liği halen başarı diye savunması çok yanlış hele hele bu milletin vergileriyle dışardan oyuncu transfer edip te 42. liğe başarı diyorsan sanki sende de birşeyler başarısız gibi ne dersin?

Türkiye 2016 evet başarılı ona lafım yok. Peki 2023 ? olimpiyattan ne öğrendiler? Yenilmeyi mi? Houdini 2.0 la oturup sürekli oynasalardı bence yenilmeyi daha güzel öğrenirlerdi.

Harkezin malumu yapılan yanlışlıklara rağmen ANY bey ülkedeki satrancı az da olsa geliştirmiştir. Şu anda televizyonlarda satrancın yararlarını anlatan iş bankası reklamı dolaşıyorsa bu ilerlemenin en büyük göstergesidir. Halkın, satranç ile ilgili kafasındaki önyargıyı b,r nebze de olsa kırabildiğine inanıyorum. Bu konu detay gibi görülen fakan yapılması gereken en önemli icraattir.

Eğer ANY beyin yazısında bahsettiği gibi Gülkız hanım bu doğruları geliştirirse ve dışardan transfer, 30 una gelmişleri GM yapma çabaları vb. yanlışları da tekrarlamazsa Türk Satrancı gelişecektir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Zeki, Çevik, AHLAKLI! - Yazar: Onur Alacaba - 25-09-2012, 01:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 25-09-2012, 21:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi