YENİ BAŞKAN, GÜLKIZ TÜLAY...
Gülkız hanım'dan tek bir dileğim var;

Satranç için fikri, düşüncesi, önerisi, çalışması, tavsiyesi vs.vs. herhangi bir katkısı olan herkesi mutlaka dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Kimseyi peşinen yok saymamalı. Bu fikirlere, düşüncelere, önerilere, çalışmalara, tavsiyelere ya da diğer her türlü kaynağa; federasyona zaman ya da para kaybettirmeme koşuluyla mutlaka şans vermesi gerektiğini düşünüyorum. Gerisi başarıdır zaten...

Efsaneye göre Demokles Kral Dionysous’un yakın dostu olduğu için, daima kralla sohbet ederdi.

Konuşmalarında çoğu defa krala krallığın bahşettiği mutluluktan bahseder dururdu.

Bu durumdan usanan kral, birgün Demokles’e dönerek; ’Bu mutluluğu senin de tatmanı arzu ediyorum!’ demişti.

Büyük bir ziyafet hazırlatarak tacını ve tahtını bu krallık düşkünü Demokles’e bırakmıştı.

Demokles de sevinçle krallık elbiselerini ve tacını giyinip tahta oturmuştu.

Ziyafetin ortalarına doğru tam başının üstünde bir şeyin sallanmakta olduğunu gören Demokles, dikkatle bakınca bunun tek bir at kılına bağlı keskin bir kılıç olduğunu görmüştü.

Demokles bunun ne manaya geldiğini düşünüp, Kral Dionysous’un böyle yapmakla, kendisine krallığın pek de öyle iç açıcı bir mevki olmayıp, aksine insanın canını daima tehlikelere sokabilecek bir iş olduğunu idrak ettirmek istediğini anlamıştı.....

Sn.Gülkız Tülay hanım'ı tekrar tebrik ediyorum, ardından etrafındakilere "o başkan, kontrol onun elinde!" diye düşündürten başarılı bir yönetim diliyorum, ardından da "Demokles'in Kılıcı" altında kolaylıklar diliyorum. Hele de o kılıcın bağlı olduğu at kılı hakkında iyi düşünceler beslemeyenler hep mevcutken.

Sağlıcakla kalınız.

Bu Konudaki Yorumlar
YENİ BAŞKAN, GÜLKIZ TÜLAY... - Yazar: csbh01 - 05-11-2012, 17:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 05-11-2012, 17:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 06-11-2012, 09:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mustafaeynalli - 06-11-2012, 10:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 06-11-2012, 10:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 06-11-2012, 12:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Halil_Ozmen - 08-11-2012, 13:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 16-11-2012, 18:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi