GÜLKIZ TULAY İLE SÖYLEŞİ
ateş bey öncelikle beni izlediğiniz ve önemsediğiniz için teşekkür ederim .kulüpler birliği satrancımızın olmazsa olmazı ve çok önemli bir konu olduğu, sizinde bütün kulüplerinde malumudur .bir çok kulüp bunun girişimini yapmış kısmende muvaffak olmuştur.ancak sizinde bahsettiğiniz oluşumun hattızatında hiç bir etkinliği yoktur. zira sırf bundan önceki federasyona karşı blok oluşturabilmek için yapılmış bir gayrettir.kulüpler birliği adı altında bir çok oluşum yapmak mümkündür . adana kulüpler birliği, istanbul kulüpler birliği, ankara kulüpler birliği , hatta akdeniz , marmara, ege , kulüpler birliği gibi .

sizde takdir edersiniz ki böyle bir gayretin önünde bile bir çok engel vardır . (tüzük değiştirmek, kulüpler arası rekabet , anlaşamamak vs.)

benim bahsettiğim türkiye satranç federasyonunun önderliğinde ve otoritesinde bütün kulüplerin aynı çatı altında toplanmasıdır. bunu başarabilecek tek otorite türkiye satranç federasyonu ile GSM. dir.federasyon bünyesinde ama federasyondan bağımsız olmalıdır .federasyon , yönetimine ve genel kuruluna asla müdahale etmemeli sadece kuruluşuna önderlik etmelidir. kulüpler birliğinin türkiye satranç federasyonuna sonsuz yararları vardır ve onun işini belkide yarı yarıya kolaylaştıracak bir oluşumdur . elbette seçim öncelerindede toplanır ve hangi adayı destekleyeceği konusunda kararda alabilir, hatta federasyon yönetimine üyede verebilirler.

takdir edersiniz ki kulüpler dahi teker, teker federasyona muhalefet eder yapıdadır . bir kulüp kendi bünyesinden federasyon başkanı çıkarır , seçimin arkasından ona hemen muhalefet etmeye başlayabilir. bu gayet tabi ve olması gerekendir .

kulüpler birliğinin ilerde palazlanıp kendine muhalefet edeceği endişesi olmasa ali nihat yazıcı federasyonu tarafından şimdiye kadar 50 defa kurulurdu .şimdiki federasyonunda aynı endişeleri taşıdığına adım gibi eminim .

burada sayın aşkın taşan ı izliyorum . diyor ki : yeni federasyonun hukukçları kulüpler birliği için hemen ciddi çalışma yapmalıdır. bu iş federasyonun hukukçularının işi değildir . federasyonun hukukçuları federasyonun çıkarlarını korumak için oradadır, satrancın değil . malesef bu böyle sayın aşkın bey . bu nedenle bu iş federasyon hukukçuları ile olmaz . bağımsız hukukçular yapar o işi . sonra kulüpler onaylar . eğer kulüplerin ve kulüpler birliğinin iç işlerine karışacak bir yapı varsa zaten hiç bir kulüp bu işi istemez . olmasın daha iyi .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
GÜLKIZ TULAY İLE SÖYLEŞİ - Yazar: nilüferçınar - 09-11-2012, 20:18
Eline sağlık Nilüfer. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-11-2012, 22:08
Re: GÜLKIZ TULAY İLE SÖYLEŞİ - Yazar: Oktay ERTAN - 11-11-2012, 00:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 11-11-2012, 13:34
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-11-2012, 17:56
Söyleşi ve düşünceler. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 11-11-2012, 22:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 15-11-2012, 20:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 15-11-2012, 21:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 15-11-2012, 23:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 17-11-2012, 08:54