il temsilciliklerinin İMKANSIZLIKLARI
başlık tam olarak doğru mu oldu bilmiyorum ama iletmek istediğim konu şu:

ben daha önce istanbul dışında bir turnuvaya katılmamıştım. bu yakınlarda iş gereği başka bir ilde olmam dolayısıyla güzide bir ilimizin "İL BİRİNCİLİĞİ" turnuvasına katıldım. ilk tur başlamadan resmen şok oldum çünkü sadece ilk 8 masada satranç saati vardı. diğer kalan masalar saat olmadan maçlarına başladılar! saat olan masalar maçlarını bitirince saatler belirli bir süre ileri alınarak diğer masalara kondu. bunun haricinde notasyon kağıtları tek nüsha idi (arkasındaki kopya kağıdı yoktu) ve satranç takımının altlıkları da uygun değildi.

birinci tur bitiminde il temsilcisi ile görüştüğümde kendisi imkansızlıklar dolayısı ile böyle olduğunu, diğer illerin de durumlarının bu şekilde olduğunu ve federasyonun da bunun farkında olduğunu söyledi. ödeneklerin yetersizliklerinden ve il temsilciliklerine gerekli desteklerin sağlanmadığından bahsettik. bana kalırsa sayın il temsilcisinin de bu konuda yapabileceği hiçbirşey yok. il birinciliğinin bu şekilde gerçekleştirilmesinden kendisi de hiç memnun değildi zaten.

ilk defa istanbul dışında turnuvaya katıldım ve karşılaştığım manzara buydu. türkiye'de satrancın durumu bu mudur? uluslararası alanda inatlaşmalar yüzünden çuvalla para harcanırken il temsilciliklerine turnuva takımı bile sağlanamaması nasıl açıklanabilir? herşeyden önce üzerinde durulması gereken konu bu değil midir? saat olmadan "resmi" turnuvalarda oynayan gençlerimizden mi başarı bekleyeceğiz?

değerli bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

saygılarımla.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
il temsilciliklerinin İMKANSIZLIKLARI - Yazar: sssarper - 19-12-2012, 13:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 19-12-2012, 14:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 20-12-2012, 00:41
örgüt - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-12-2012, 13:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-12-2012, 13:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 09:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 23-12-2012, 11:34
fakirlik ?! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 12:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 13:43