Yeni İl temsilcileri
Sayın Taşkın bey;

yazmış olduğunuz yazıyı dikkatli bir şekilde okudum, tabi diğer arkadaşlarımızında yazmış oldukları yazıları inceledim.

Size teşekkür etmek istiyorum yazmış oludunuz açıklamadan dolayı, gerçekten de açıklayıcı bir şekilde konunun üzerinde durmuşsunuz, yalnız diğer arkadaşlarada katılmamak onları bu alanın dışında tutmak istemiyorum.

Elbette yapılan il temsilcilikleri yerinde olmuştur. Yeni atanan arkadaşlara başarılar dilemek isterim.

İl temsilcilikleri bilgimiz üzere federasyonu temsil etmektedir. Temsil ettiği federasyonunuda en iyi şekilde temsil edebilmesi için; il hakem kurulunun, il tertip kurulunun iyi ve uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. Zira uyumsuz bir çalışma gerçekleştirdikleri takdirde o ilde başarının artırılmaması, turnuvaların düzgün yapımaması gibi sorunlar çıkmaktadır. Bu kurulların yanında birde düzenlenen turnuvalarda dağıtılacak ödüllerin dağıtılması için sporsorluk görüşmelerini yapmak üzere bir kurulunda oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.

Federasyonumuzun sitesinde illerde yapılan turnuvalara ilişkin haberleri baktığımda bazı illerde oldukça yoğun bir şekilde turnuvalar düzenlendine aişar oluyoruz, malesef bazı illerimizde ise bir sezonu bir veya iki turnuvaya kapattığına şahit olduğumuz iller bulunmaktadır.

Şahmat arkadaşımız da neden eskiden beri il temsilciliği görevi yapanların hala görevlerine devam ettiğini yoksa yeni birilerinin bulunmasının zor olduğunu sormuş.

Federasyonumuz eskiden beri çalışan il temsilcilerin çalışmalarından memnun olmaliki görevlerine devam etme karar vermiş olmalı.

Bu federasyonumuzun takdiridir.

Yalnız şunu belirtmek istiyorum. Sayın Gülkız Tülay hanımın seçim çalışmalarında yapmış olduğu bir açıklamayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Federasyon başkanımız illerde satranç il temsilciliği tercihleri yapılacağız zaman o ildeki satranç sporuyla uğraşan kulüplere, antrenörlere hakem ve sporcuların görüşlerini alacağını seçim beyannamesinde yayınlamıştı.

Ve il temsilcilerinin yapacağı projelelerden bahsetmişti inşallah yeni atanan il temsilcilerimiz görevlerinde bu kıshasları yerine getirek illerini satranç sporunda en ileri seviyeye götürürler.

[color=red]İL VE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ
İl Temsilcilerinin belirlenmesinde o ilde satranç ile uğraşan kulüp, antrenör, hakem ve sporcuların görüşleri alınacaktır.

İl hakem ve il düzenleme kurulları oluşturulurken yaşanan aksaklıklar ortadan kaldırılacaktır.

Bölge temsilciliklerinin bölge müdürlüklerine dönüştürülmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılacaktır.

İllerde yapılan özel turnuvalarda standardı sağlamak amacıyla örnek projeler yapılacak ve destek ekipleri oluşturulacaktır. Ayrıca bu turnuvalar denetlenebilir hale getirilerek, bölge temsilcisinden veya federasyondan mutlaka geçirilmesi beklenecektir.

İllere malzeme, teknik destek, organizatör desteği verilecektir.

Büyük illerde satranç sarayı, satranç merkezi ve satranç evi projesi yapılacak, bu yerlerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için alt yapı oluşturulacaktır.

Büyük ilçelerde mutlaka ilçe temsilciliği kurulacak ve ilçe temsilcileri bölge temsilciliğine bağlanacaktır.

Bölge, il ve ilçe temsilcilikleri arasında koordinasyon sistemi oluşturulacaktır.

Yerinde yönetim ve karar mekanizmaları oluşturulacaktır. Her şeyi Ankara'dan yönetmek yerine bölgelerde sorunları çözmek için gereken önlemler alınacaktır
[/color]
ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ KORDON EĞİTİM MERKEZİ

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni İl temsilcileri - Yazar: IhsanKILIC - 27-02-2013, 13:36
İl Temsilcileri - Yazar: UgurayOzalp - 27-02-2013, 15:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ozgur_Akman - 27-02-2013, 17:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 27-02-2013, 18:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 27-02-2013, 20:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 27-02-2013, 22:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 27-02-2013, 22:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mesutcetinoglu - 01-03-2013, 10:34

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi