OKUL SPORLARI SATRANÇ MÜSABAKALARI
Değerli arkadaşlar bilindiği üzere okul sporları müsabakaları artık SGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca öngörülen hükümlere uygun olarak yapılmaktadır.

Bu hükümler çerçevesinde
Minikler (Mahalli) , Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere dört ayrı kategoride satranç turnuvaların gerçekleşmesi gerekmektedir. Küçükler, Yıldızlar ve Gençlerde birinciler Türkiye şampiyonasına katılabiliyorlar.

Peki bir il temsilcisi Minikler kategorisi müsabakasını gerçekleştirmezme ne olacak. Bu minik yavrularımız hakları yenmeyecekmi? onlarında bakanlığın öngördüğü hükümler çerçevesinde yarışmalara katılmaları gerekmiyormu. Minikler kategorisinde bir il temsilcisi kardeşim ben düzenlemiyorum diye bilirmi?

Bence hayır diyemez çünkü ortada yayınlanmış olan bir yarıma talimatı var. Mutlaka da minikler kategorisini düzenleyerek bu onları satranç sporuna katması ve sevdirmesi gerekmektedir.

Bu nedenden ötürü bir çok ilimizin sitesini inceledim.
Okul spor müsabakalarını daha düzenlemeyen iller olduğunu da gördüm.
Nevşehir, Çorum, Adana..... gibi illerde minikler tunuvaya dahil edilmemiş, bazı illerimizde ise daha Okul Sporları satranç il birincilikleri yapılmamış, acaba 01-05 Nisan 2013 Tarihinde Nevşehir ilinde gerçekleştirilecek olan Türkiye şampiyonasına nasıl sporcu gönderecekler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
OKUL SPORLARI SATRANÇ MÜSABAKALARI - Yazar: anand - 07-03-2013, 09:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-03-2013, 23:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Tuna Özateş - 10-03-2013, 09:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi