Forum nedir?
Önce biraz neşelenelim.

Forum, herhangi bir kimsenin herhangi bir konudaki yazısından sonra mutlaka Aşkın beyin konuya el atarak, Türk satrancının yeni yönetimle nasıl güzel günlere gideceğinin anlatıldığı bir yerdir 8)

Güzel başlık hakikaten. Ben fakirin görüşleri ise şöyle:

1) Forumda yazan sayısı az ama forumun yöneticileri hiç yazı yazmıyor ve bu dikkat çekici. Abidin bey, Sadullah bey, Doğu Anadolu satranç sorunlarını iyi bildiğini tahmin ettiğim İhsan Kılıç yazmalı. Abidin bey satrançla çok içli dışlı birisi bildiğim kadarıyla, keza il temsilcisi olarak ayrı görev yapan moderatorler var. Ama sırf satranca dönük konularda bile fazla tepki vermiyorlar.

2) Buna karşın forum yönetimi yazılara sansür uygulamıyor ve bu ciddi bir açıklık sağlıyor. Bu yönüyle forum yönetimi çok başarılı.

3) TSF buradaki yazıları heyecanla okuyor. Ne anladıklarını bilmiyorum ama tahminim, buradaki yazıların hiç kimseye faydası yoksa bile Disiplin Kurulu binasının çevresindeki pastanelere ciddi bir faydası oluyor Big Grin

4) Ben TSF'den herhangi bir kişinin burada yazmasını arzu ederim. Her fikir burada karşılaşmalı ve medeni çerçevede çarpışmalı. Bu çerçevede Aşkın beyin yazdıklarını ve her konuyu TSF'yi savunacak bir şeylere bağlamasını sağlıklı buluyorum.

5) Forumda sadece TSF ile ilgili yazıların değil ama diğer basit görünen konuların da ciddi bir çekiciliği ve önemi var. Bu tür yan tartışmalara girmekten çekinmemek lazım. "Saatin yeri" çok akademik ve düzeyi yüksek bir tartışmaydı örneğin.

6) Sabri Koçak beyin daha çok yazması lazım. Yazılarının ciddi değeri var.

7) Forum yönetimi Türk satrancına yön vermiş kişileri buraya kazandırabilmeli. Özellikle üst düzey oyuncu sorunlarını ve yaşadıklarını ilk ağızdan bilemiyoruz. Rumuzla da olsa burada yazabilmeliler.

Bir oyuncunun yazdıklarından dolayı oynamama cezası alması insan haklarına aykırıdır. Bu konu çok konuşulmalı ve bunu disipliner bir tehdit aracı olarak kullanan ve satranç bilmeyen 2-3 avukatın oyu ile bu ülkede satranca gönül vermiş insanlar rencide edilmemeli.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Forum nedir? - Yazar: trueblueturk - 20-04-2013, 09:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 20-04-2013, 10:07
Katılım - Yazar: Cengiz Keleş - 20-04-2013, 12:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 13:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 20-04-2013, 19:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 22:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-04-2013, 07:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: trueblueturk - 21-04-2013, 19:51

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi