Forum nedir?
M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:KİMLİĞİNİ AÇIKLA!
___ Burada anlamadığım bir yer var!
ÖNERİ OLARAK FİKRİNİZ YOKSA SUSUN deniyor ve sonrasında da . __"Fikrin ya da önerin yoksa susacaksın" diyenler olayı kavrayamamış olanlardır. Onlara üzülmekle yetinebilirsiniz.__ deniyor.
Bana çelişkili geliyor.
AÇIKLAMA YA DA DÜZELTME DE YOK!
Anlayamadım!

Açıklayayım efendim:
Bir yazı okuduğunuzda üç olasılık var:
a) Beğenirsiniz, hoşunuza gider, fikre katılırsınız
b) Beğenmezsiniz, hoşunuza gitmez, fikre katılmazsınız
c) Fikriniz yoktur, beğenip beğenmeme konusunda fikir sahibi olamazsınız

O cümle c şıkkına giriyorsanız yapmanızı önerdiğim şeydir. Üstelik ÖNERİ OLARAK FİKRİNİZ YOKSA SUSUN filan demedim. Her yazı öneride bulunmayı gerektiren bir içeriğe sahip değil ki. Dediğim gibi beğenmiyorsam birşeyler önermek zorunda değilim. Bu cümlenize göre siz bunu anlayamayanlardansınız üzgünüm. Asıl yazı yukarıda tekrar okuyunuz ve lütfen yazılanları manipüle ederek birşeyler elde etmeye çalışmayınız.

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:___ Burada gözetlenmişlik hissi var.

Hmmmmm... :cry:

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Kendini gözetlenmediğini hisseden kişiler gözetlendiğini hissedenlere göre yazma sebepleri;

Kendilerini daha özgür hissetmeleri midir?
Fikir özgürlüklerini daha rahat ortaya koymaları mıdır?
Öz haklarını sadece bu yola mı ortaya koyabilirler?
Göze batmamak için, sivrilmemek için bir çeşit mevzilenme midir?
Göze batanların tek tip düşünce sistemine entegre olduklarını, sistemin kurallarına uymaya başladıklarını mı ima ediyorlar?

Böylece sindirilen toplulukların kendilerini doğal olarak yenileyemeyeceklerini, örgütlenerek güçlenemeyeceklerini, nitelik olarak ilerleyemeyeceklerini mi ortaya koymak istiyorlar?
Eğer tespitler böyle ise ki ben bunları son derece isabetli, yerinde, mantıklı ve toplum otokontrolüne yönelik tehtidler olarak görürüm.

Yok hocam hiçbiri değil. Ceza almak veya çevresindeki insanlar tarafından dışlanmak istemiyorlar sadece. Menzile giren herkese ceza kesen bir disiplin kurulu; veya kendisi gibi düşünmeyenleri derhal dışlayan sizin gibi birileri var zira.

Şunu açıkça biliyorum ki antrenörlerimizin, hakemlerimizin, sporcularımızın ve hatta yöneticilerimizin en az yarısı şikayet halinde. Ama burada en küçük bir fikir beyan etseler derhal derdest edilip unutulmak üzere en kuytu köşelere atılıp bırakılacaklarından, sonuçta satrançtan uzaklaşmak zorunda kalacaklarından emin oldukları için susmayı tercih ediyorlar. İspat istiyorsanız disiplin kurulu kararlarını okumanız yeterlidir. Muhalif antrenörlerin, hakemlerin durumunu araştırın bir ara. Muhalif oyuncuların durumu artık uluslararası basına malzeme oldu. Muhalif yöneticiler için eften püften sebeplerle alınmış ceza kararları neredeyse rutin haline geldi.

Not edeyim ben muhalif değilim, yönetimde de değilim. Ben sadece oyuncuyum. İletişim doktorası yapıyorum; bu gerçeği uzun süredir gözlemliyorum ve tez konusu yapıp yapmama konusunda epey düşündüm. Yapsam eminim sonrasında filmlere bile konu olurdu.

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Toplumumuz, İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ ZAMAN İTİBARIYLA GERÇEK KARAKTERLERE İHTİYAÇ DUYMAKTADIR!

Son 10 yıl dünyadaki gelişmeleri sosyolojik açıdan analiz ederseniz karşılaşacağınız gerçek şudur: "Dünyaya artık sanal gerçekler yön vermektedir! Çelişkili gibi ama malesef gerçek bu. Bir tweet; meydanda ağzı köpürerek kahramanlık çığlıkları atan liderlerden çok ama çok daha etkili olabilmektedir. O nedenle sözünüze katılamıyorum.

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Cemil SABAHİ bu anlamda gerçek bir karakter değil midir?
Doğru fikirlerin arkasındaki kişilikler topluma cesaret kazandıracaktır.

Robin Hood okudunuz eminim. Cemil bey bu hikayede Robin gibi olamadı malesef. Cezasını da kestiler nitekim.

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Üzgünüm ama arkasında kendi öz kişiliğini koyamayan arkadaşlarımız bana bu uzun yolda güven vermelidirler!

Bir: Sizinle uzun bir yola mı gidiyoruz?
İki: Size güven verme gayretine niye girelim ki?
Gizli isimle fikrini yazan herhangi biri sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Neden kişilere takılıyorsunuz. Fikirlerle savaşmayı denemeniz daha doğru değil midir?

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Ama yüreklendirilmeye muhtaç genç beyinlere rol modelini nasıl çizeceğiz?
İtibar fikirlere karşı duyulur.

Buna katılmayan ölsün.
Ne diyorsunuz: İtibar fikirlere duyulur.
Yani bence şöyle diyorsunuz:
Fikir önemlidir. Kimin söylediği değil. O nedenle ismini bilmesek de olur. Big Grin

Yukarıda da dediğim gibi. Bir tweet dünyaya bedel. Kim yazarsa yazsın, insanlar ne yazdığına bakıyorlar artık; kimin yazdığına değil. Ve ne yazık ki %99'u yazılan çizilenin doğru olup olmadığına bakmıyor bile.

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Ben pankartın ne yazdığına bakarım. Ama kimin, o yazıyı taşıdığı ona saygı duymamı sağlar.
Cesaretlenirim.
Belki kukla olarak Amerikan Sam Amca’ yı, bayrağını yakabilirsiniz.
Ama Tiananmen Meydanı’ nda tankın önünde, ayakta, dimdik bir genç ” karakter” görürsünüz.

Kuklayı yakanlar sanal (takma adlı kişiler, yani biz), tankın önünde duran kişi gerçek insan (yani Cemil SAABAHİ) sanırım. Bu durumda Cemil SABAHİ'yi desteklediniz mi? Onun taşıdığı yazıya saygı duydunuz mu? Bunu açıklayabildiniz mi burada? Yoksa "dilekçe yaz, bilmem kaç ay bekle bakalım onlar bir cevap versin ardından bakarız bir ara"
mı dediniz?

M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Söylediğiniz, gizli oy açık sayım, bir tiyatro sahnesinden alınmış fragman olabilir…

Bu yazdığınızı okuyan bir savcı; insanları Cumhuriyet rejimi aleyhine kışkırtmaktan sizi de içeri alabilir.
Dikkatli olun.
Ya da anonim olun.

Saygılarımla.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Forum nedir? - Yazar: trueblueturk - 20-04-2013, 09:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 20-04-2013, 10:07
Katılım - Yazar: Cengiz Keleş - 20-04-2013, 12:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 13:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 20-04-2013, 19:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 22:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-04-2013, 07:39