ŞOK ŞOK ŞOK
Sayın Başkanımız Gülkız Tülay Hanımın seçim zamanında yapmış olduğu il ve bölge temsilcileri vaadleri;

İL VE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ
İl Temsilcilerinin belirlenmesinde o ilde satranç ile uğraşan kulüp, antrenör, hakem ve sporcuların görüşleri alınacaktır.

İl hakem ve il düzenleme kurulları oluşturulurken yaşanan aksaklıklar ortadan kaldırılacaktır.

Bölge temsilciliklerinin bölge müdürlüklerine dönüştürülmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılacaktır.

İllerde yapılan özel turnuvalarda standardı sağlamak amacıyla örnek projeler yapılacak ve destek ekipleri oluşturulacaktır. Ayrıca bu turnuvalar denetlenebilir hale getirilerek, bölge temsilcisinden veya federasyondan mutlaka geçirilmesi beklenecektir.

İllere malzeme, teknik destek, organizatör desteği verilecektir.

Büyük illerde satranç sarayı, satranç merkezi ve satranç evi projesi yapılacak, bu yerlerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için alt yapı oluşturulacaktır.

Büyük ilçelerde mutlaka ilçe temsilciliği kurulacak ve ilçe temsilcileri bölge temsilciliğine bağlanacaktır.

Bölge, il ve ilçe temsilcilikleri arasında koordinasyon sistemi oluşturulacaktır.

Yerinde yönetim ve karar mekanizmaları oluşturulacaktır. Her şeyi Ankara'dan yönetmek yerine bölgelerde sorunları çözmek için gereken önlemler alınacaktır

Evet arkadaşlar nihayet bölge temsici atamalarıda gerçekleştirildi.

TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ Rafet GÜLMEZ ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ)

İÇ ANADOLU BÖLGESİ TEMSİLCİSİHulusi CİHANGİR - Hüseyin KARAKUŞ
(Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Çorum,Çankırı, Eskişehir)

PALANDÖKEN BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ
Akın YAYIK - Cemal Gürsel TOY
(Erzurum, Elazığ, Tunceli, Malatya, , Bingöl, Erzincan, Bayburt, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı )

KARADENİZ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Mahsum BAKIR - Mahsum BAKIR
(Trabzon, Gümüşhane, Artvin, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat, Amasya)

ÇUKUROVA BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Bekir PAK - Ömer Faruk ERCAN
(Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, G.Antep, Kilis, K.Maraş )

BOZKIR BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Mustafa EROĞLU - Hasan ONAT
(Karaman, Konya, Nevşehir, Aksaray,Niğde Kayseri)

KÖRFEZ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Halil.İbrahim.BERZAH - Çetin KAYPAK
(Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Kastamonu, , Karabük, Bartın, Zonguldak, )

EGE - AKDENİZ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ
Mustafa İMAMOĞLU - Kemal BOZTEKİN
(Manisa, Aydın, Isparta, Burdur Antalya, Denizli, Uşak, Afyon, Muğla)

ÇINAR BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Tuğrul OKAR
(Yalova, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya)

İSTANBUL BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Fuat ERGÜR

HARRAN BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ Hacı YILMAZ - Hacı YILMAZ
(Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Batman, Mardin, Şırnak, Hakkari, Adıyaman)

YENİ ATANAN TÜM ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM.
İÇLERİNDE ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZ DA BULUNMAKTA BU ATANMIŞ OLDUKLARI GÖREVLERİ DE SONUNA KADAR HAK ETTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

AMA ATANAN BAZI ARKADAŞLARIN BU GÖREVE LAYIK OLMADIĞINI DA DÜŞÜNMEKTEYİM.

SAYIN BAŞKANIMIZ; İL TEMSİLCİ ATAMALARINDA İLLERDEKİ KULÜPLERE, ANTRENÖRLÜRE VE SPORCULARA GÖRÜŞLERİ SORULARAK ATAMALARARIN YAPILACAĞINDAN BAHSETMİŞTİ MALESEF BUNUN BÖYLE OLMADIĞINI GÖRDÜK.

Bölge temsiliciliğine atanan arkadaşlarda bu görev vasıfsını taşıyacak kapasiteye sahip olmayan arkadaşlar var.

Size kısa bir A ilinden bahsedeyim.

A ilinde bir turnuva yapılıyor il temsilcisi orda Turnuva bitiyor il temsilcisi ortada yok.
ulaşmak istiyorsunuz il temsilcisine nerede. aradığınız zaman ben elma topluyorum, sonra bir işiniz düşüyor bir daha arıyorsunuz sayın il temsilcim nerdesiniz denizde yüzmeye gidiyorum. ne zaman gelecesiniz a iline , belli değil , sporcu arıyor A ilinin temsilcisi hocam turnuva varmı, Ben şuanda pamuk topluyorum program belli değil, Antrenör arıyor A ilinin temsilcisini Hocam Nerdesiniz kurs açılacak mı? İl temsilcisi Hocam ben Ağaç aşılıyorum ne zaman açılacağı belli değil.

iline dahi faydası olmayan bir kişiyi nasıl oluyorda federasyon bölge temsilcisi yapıyor anlamıyorum. Demek ki A ilinin il temsilcisi federasyon nezdinde Satranç camiasına çok iyi hizmetlerde bulunan biri, turnuvaları işleri bitince düzenleyen, kulüplerle , sporcularla ve velilerle diyaloğu olmayan biri satrança daha faydalı oluyor.

Arkadaşlar size tavsiyem şu sizlerde satranç sporu için hiç bir şey yapmayın, yarışmalara çocuklarınızı katmayın, kimseyle ilgilenmeyin o zaman sizlerde daha kıymetli değerli olursunuz. Çünkü çalışan satranç gönüllüsü nasıl olsa bu işi yapıyor yapanlarla bizim işimiz ne, biz yapmayanlara bakalım gibi bir anlayış var şu anda.

Yazımın başında bahsettiğim gibi bölge temsilciliğine atanan çok değerli arkadaşlarımız var onlardan özür diliyorum. Bu yazımdan alınmalarını da istemem ama alınması gereken kişininde kendisine bir bakmasını isterim. Ben nerde hata yapıyorum diye?

İl Temsilciliği atamalarında da da aynı sıkıntılar oldu.
İline hizmet etmeyen il temsilcileri görevlerinde tutuldu, hizmet edenler ise görevlerinden alındı.
Hani o ilin kulüplerine, sporcularına, antrenörlerinden görüşler alacaktınız nerede bu görüşler neden 9-15 yıllık il temsilcilerini görevde tutuyorsunuz?

Sizlerin değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
ŞOK ŞOK ŞOK - Yazar: anand - 26-04-2013, 21:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 27-04-2013, 13:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: anand - 27-04-2013, 19:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gambit - 27-04-2013, 23:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 28-04-2013, 16:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 28-04-2013, 19:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 28-04-2013, 19:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 28-04-2013, 21:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gambit - 29-04-2013, 10:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-04-2013, 10:16