Açık turnuvaların verimli olması için neler yapılabilir?
Aşkın bey,
Gebze turnuvası ile ilgili yazmış olduklarınızı okudum.Bu değişiklikler uygundur.Mutlaka değişiklikler yapmalıyız.Aynı hataları tekrar etmemeliyiz.Her fırsatta bu konuları tartışmalıyız.(Konaklama masrafları,giriş ücretleri,itiraz güvence bedelleri,ödül dağılımı,ödüllerin hangi kriterlere göre dağılması gerektiği,tur sayısı,yabancı oyuncu sayısı)Kendi içimizde Elo puanı nisbeten yüksek olanların yarışmalara katılamadığını görüyoruz.Katılabilenler de yabancılarla karşılaşamıyor.Çünkü tek grup halinde oynanan açık turnuvalar buna izin vermiyor.Büyük kuvvet farkları birbiri ile karşılaştığı zaman 7 turda 6 puan almış bir sürü oyuncu ortaya çıkıyor.Haliyle 9 turluk bir açık turnuvada Birinciyi seçmek de zorlaşıyor.Bütün bu sorunları önce yerel yöneticilere anlatmak zorundayız.Yerli dinamikler ve yerel dinamikler olabildiğince desteklenmelidir.Bu söylediklerimi birkaç yıl önce ben de dile getirmiyordum!Ama 2011 den itibaren yurtdışına sık gitmeye başladım.Ve Avrupa'da yerli dinamiklerin ve yerel dinamiklerin nasıl teşvik edildiğini gördüm.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-09-2013, 15:17
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 08-09-2013, 23:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Tuna Özateş - 12-09-2013, 22:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 14-09-2013, 17:21

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi