Küçükler Türkiye Birinciliği Önerileriniz.
Değerli arkadaşlar,
Küçükler Türkiye Birinciliği için toplumsal dayanışma, örgütlenme, kaynak oluşturma konularına yönelik öneki yazılarımda fikirlerimi detaylarıyla açıklamıştım.

Geçen süre içinde beklentilerimin çok dışında olarak ancak bazı belli illerin bu konuda hazırlanma süreci içine girdiğini gördüm. Bu illerin büyük sorunlar yaşamayacağını düşünüyorum.
Ancak herhangi bir çözüm için gerekli adımları atmayan illerin bazı temel konularda sıkıntılar yaşaması doğaldır.
Türkiye Birinciliği büyük bir organizasyondur. Katılım da temel haktır.
Bu kadar büyük bir organizasyonun düzenlenebilmesi o kadar kolay değildir. Sporcu ve ebeveyn sayıları yüzlerle binlerle ifade ediliyor. Sorun satrancın sahalarının olmamasında yatmaktadır. BUNU DA NE YAZIK Kİ DEVLETÇE VE ELBİRLİĞİNCE BAŞARAMAMAKTAYIZ.

Çözüm ise hep bildik yöntemlere kalmaktadır.
"Parası olmayan bu sporu yapmasın" diyen insanlara toplum olarak bir çift lafımızın ve karşı duruş noktamızın olması gereklidir.

Önerilerim;

1- Final aşamasından çok önce il yarışmalarına hazırlık olarak benim görüşüm, dayanışma ve görev paylaşımı olarak il örgütlenmelerinin mutlaka gerçekleşmesi gerekmektedir.

2- Özellikle yerel kaynaklarımızla iletişime geçerek bir şekilde onları da bu olayın içine katmak gereklidir. Bunun olumlu örnekleri vardır.

3- İli temsil etme hakkı önemlidir. Maddi getirileri ve kazandırdığı yasal hakları vardır. Bunu kullanmalıyız.

Lütfen, uygulanabilir gerçekçi önerilerinizi mutlaka paylaşınız.

Ben ülkemizdeki yetenekli tüm satranççı çocuklarımızın bu haktan sonuna kadar layıkıyla faydalanması taraftarıyım.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Küçükler Türkiye Birinciliği Önerileriniz. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-09-2013, 09:34
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 27-09-2013, 18:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-09-2013, 20:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 29-09-2013, 13:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-09-2013, 20:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 30-09-2013, 09:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 30-09-2013, 09:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2013, 13:21

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi