İsviçre Sistemi Eşlendirmesi Hakkında...!
Hakan Aktaş'ın sorusunun yanıtı herkes tarafından bilindiğinden kimse katkıda bulunmamıştır.Eşlendirme duyurulduktan sonra değiştirilmemelidir.Özellikle tur başladıktan sonra o tura ait eşlendirmenin değişmesi mümkün değildir.Çünkü artık başlama işareti verilmiştir.Bir yanlışlık olsa bile bu yanlışlığın başlama saatinden sonra düzetilmesi söz konusu değildir.Öte yandan takım maçlarında takım listeleri ilk turun başlamasına 1 saat kala duyurulmalıdır.Kesin listeler ilan edildikten sonra ilk turun başlaması ile bu listelerin değiştirilmesi mümkün olamaz.Yanlışlıkla kuvvet sıralaması yönergeye aykırı yapılmış olsa bile, ilk tur başladıktan sonra bu yanlışlığı ilgili takıma ceza vererek düzeltmek doğru bir karar değildir.Liste ilan edilmiş ve kimse buna itiraz etmemiş ise,ilk tur da başlamış ise bütün hakemler ve sporcular o listeyi onaylamıştır.Önce onaylamış gibi görünüp sonra 2 nci turun ortasında "takım listesini yanlış sıraladığınız için sizi turnuvadan çıkarıyorum"demek büyük bir yanlıştır!!
Madem ki soru sormak serbest ben de forum izleyicilerine bir soru soracağımMağduriyetine inandığı için itiraz kuruluna başvuru yapanlar arasında hiç itirazı kabul edilen var mıdır?Ayrıca itirazı kabul edilsin veya edilmesin yatırdığı depozito(güvence bedeli)yanmayan başvuru sahibi var mıdır?
Esasen itiraz kurulu bir itirazı kabul etmese bile bazı nedenlerle depozitoyu geri verebilir.Çünkü itirazın haklı olduğu gösterilememiş olsa da haklı olma ihtimali de bulunabilir.En azından böyle bir ihtimali düşünerek depozito bedelinin geri verilmesi uygundur.
Benim sorduğum soruların ikisini de yanıtlamak zordur.Onun için isterseniz fazla soru sormayalım!
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 27-04-2014, 19:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 28-04-2014, 09:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 28-04-2014, 20:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 29-04-2014, 13:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 29-04-2014, 22:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 30-04-2014, 09:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi