Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Biraz profilaksi (tehdit ortaya çıkmadan önlem alma) gereği ortaya çıktı. Bu konunun çok çirkin noktalara gitme ihtimali de var.

Çok önemli iki noktaya dikkat çekmeliyim. Dikkatsizce meseleyi bir ulusun oyuncularına yönlendirmiş olmaktan çok korkarım. Kesinlikle nefret suçu işlemek gibi bir niyetim yok. Yerli oyunculara haksızlık vs vs. demek bile işi bu noktaya götürebilir, bunu iddia edeceklerle kesinlikle aynı noktada değilim. Ucuz bir milliyetçilik gösterisi yapmak veya ona kurban etmek için açmadım bu başlığı.

Satranççıların da çektiği zorluklara, başlarına gelebilecek sıhhi sorunlara saygısızlık etmek istemem, anlıyorum ve saygı duyuyorum. Ancak, bu sportmenliğin rafa kaldırılmasını (bunu başkaları yapıyor olsa bile) gerektirmez. Aynı zorlukları çektiği halde bu yöntemlere başvurmayan profesyonel satranççılar ne olacak? onlara haksızlık olmuyor mu? Bunun empati yoksunluğu ve üstten bakmayla veya amatör kompleksiyle ilgisi yoktur. Adını doğru koyalım.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Ozgur_Akman - 24-08-2014, 23:29

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi