Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Erşan beyin hem tespitleri hem de verdiği yeni bilgiler çok ilginç. Bu kadarı da olmaz derken neler çıkıyor neler. Sanırım herkes hemfikir ki şikeye kesin çare bulmak mümkün değil. Ama bu olanları elbette organizatörler, hakemler ve oyuncular görüyor, biliyor ama ellerinde kesin kanıt olmadığı için ve kurallar yetersiz kaldığı için önlem alınamıyor.

Eskiden, yanılmıyorsam Linares organizatörü çok berabere yapan oyuncuyu turnuvaya bir daha çağırmamakla tehdit ediyordu. Eğer konaklama sağlanıyorsa organizatör belli oyunculara konaklama vermesin. Çok azıtmışsa davet etmesin. Veya yukarıda tartışıldığı gibi çeşitli disiplin soruşturmaları açılıp oyuncu mümkün olduğunca zora sokulsun. Hatta güçlü şüphe sebebiyle olabildiğince yaptırımlar uygulansın.

10 gün meselesini ben de marak ettim. Olabildiğince çeşitli sahtekarlıklar düşünüyorum ama bu adamlara yetişmek imkansız. Aslında bu tür cinlikleri düşünene kadar satranca kafa yorsalar en az 100 rating fazla olurlardı herhalde.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Hasan Berk - 08-09-2014, 20:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi