Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
(08-10-2014, 09:31)Tutku Dinçer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Disiplin Talimatı bu başlıktaki konuları kapsamış http://tsf.org.tr/images/stories/disipli...014%20.pdf:

Bir sporcunun çıkarı için yarışmaya katılmamak (Gürcü) 3 aydan 1 yıla kadar.

Yarışma yerine özürsüz olarak gelmemek (yarıda bırakmak) 6 aydan 3 yıla kadar.

Yorum sizlerin...

Günün Duası: Allah sponsorları başımızdan eksik etmesin. Turnuvayı yarıda bırakarak sponsorların kaçmasına sebep olanları kahretsin. Son tura katılmayarak şike yapanlara merhamet etsin.

Aslında teknik bir yazılım ile her sporcu için sporcu sicil takip formu da bekliyordum ben. Böylece geçmişe yönelik olarak takip şansı da olacak ve bazı suçların takibinde suçun tekrarı da takip edilebilecekti.

Tutku Bey,
Sponsorlarla ilgili konuşurken satranca katkı sunan her bir sponsorun, yerel kurum veya kuruluşun ya da destekçi kişilerin katkılarından dolayı önemli olduklarını biliyoruz. Sponsorsuz turnuvalarla olan farklarını da yaşıyoruz.

Sponsor bulabilmenin zorluklarını "birinci elden" bilen birisi olarak (Osmanlı Çileği Kültür Festivali Satranç Turnuvalarından) sponsorlara bakış açınız ve ifadelerinizin kastını anlamaya çalışıyorum.
Sponsorların çok katkısı olmasına rağmen her şey olmadıklarını, bu anlamda da satranç adına her şeye karar vermelerini asla doğru bulmadığımı söylemiş ve ısrarla belirtmiştim.

Son ifadeleriniz turnuvayı yarıda bırakanlara veya her türlü usulsüz yarışanlara, "sırf sponsorlar kaçmasın diye göz yumulmalı" anlamında yanlış algı oluşmasına yol açabilecek ironik bir yaklaşım gibi geldi bana.

Böyle bir şeyi kabul etmek mümkün müdür?
Böyle bir şeyi kim savunuyor olabilir?
Umarım ben yanılıyorumdur.

SPONSORLARIN KAYGISINDAN BAHSEDERKEN, TOPLUMDA HOŞ KARŞILANMAYAN BU İSTENMEDİK SPORTMENLİK DIŞI DURUMLARA BULAŞMAK, KAYNAK AKTARMAK İSTEMEYECEKLERİ VE BU GELİŞMELERDEN DUYDUKLARI, BİZE İLETTİKLERİ RAHATSIZLIKLAR ANLATILMAK İSTENMİŞTİR.

Selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-10-2014, 13:10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi