Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Tutku Bey,

Ereğli Çilek Festival Turnuvası tekrar canlanırsa muhteşem olur. Sizinle canlanmasının ayrı manevi bir anlamı ve yeri olacaktır. Bunu başarabilmenizi çok isterim. Benim yapabileceğim ne varsa da, geçmişte olduğu gibi yardımcı olur, yanınızda olurum.

"Kötü gününe denk geldiği için turnuvaya devam edecek durumda hissetmeyen sporcuyu, sponsor için bu kadar kolay harcamak!"
Demişsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak, sizi bilmem ama ben tam anlatamamış olabilirim kendimi.
Şöyle düşünüyorum.
Bir oyuncu gerçekten kendisini farklı sebeplerden dolayı( ailevi, zihinsel,ruhsal, fiziksel, sağlık) kötü hissedebilir. Elbette kendi özgür iradesiyle, ama mazeretini organizasyona zamanında belirterek katılmayabilir. Burada sorun yok. Bu terk edişi ben de bir kez, hem de Türkiye Şampiyonasında ailevi ve sağlık sebebiyle sanırım 6. turdan itibaren dilekçe bırakarak yaptım.
Sorun, bunun olur olmaz emsal teşkil etmesindedir. Bunun çok sudan sebeplerle gerekçe teşkil etmesindendir.

Dopingi tartışıyoruz, nasıl tespit edilecek diye.

Maddi çıkar amaçlı terkler bile bu "kendini kötü hissetmeye" kılıfıyla paketlenecektir.
Benim, "gerçekten ne yapılabilir?" konusunda tam bir reçetem yok.

En önemli iş toplantılarını bir kaç defa trafikte geç kalarak kaçırabilirsiniz.
Okul hayatınızda çok önemli bir vize sınavınıza da çok hasta olmanızdan dolayı giremeyebilirsiniz.

Ama turnuvalarda bu tip davranışların özellikle alışkanlık yaparak bir davranış modeli haline gelmesini ve yepyeni satranççılara da emsal teşkil etmesini ne anlayabilirim ne de devamına izin veremem.

Bu konuda yetkim yok, ama fikrim var.

Onun için SPORCU SİCİL DOSYASI önermiş ve beklemiştim.

Ben buradan yine TSF ye öneri olarak seslenmek isterim.

Önerimde haksız mıyım?

"Bu cezaların geleceği ne zaman belliydi biliyor musunuz? Ben bilmiyorum ama Aşkın Bey'e "Şu şekilde bir düzenleme olacak, sen şimdiden foruma bir yaz, tepkileri ölçüp ona göre kamuoyu oluştur!" denildiğini de hiç zannetmiyorum..."

Evet Tutku kardeşim, valla ben de zannetmiyorum!

Selam saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-10-2014, 09:40

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi