2014 TROMSÖ satranç olimpiyatları türk satrancına hangi vizyonu verdi
Muzaffer bey,
İfade ettiğiniz yöntemi "dar bir kadroya her türlü olanağı sağlamak"biz konuşma dilinde -Havuz politikası-olarak isimlendiriyoruz.Bu politika Federasyonumuzun 1991 den beri devam eden Politikasıdır.Bunun Çin'deki uygulamalara benzeyip benzemediğini bilmiyorum.Bunu tartışmaya da gerek yoktur.Ben 1991 den beri bu yaklaşımın yetersiz veya eksik olduğunu öne sürüyorum.Ancak dar kadroya sağlanmakta olan olanakların yine aynı şekilde devam edebileceğini ve hatta bazı iyileştirmeler de yapılabileceğini kabul ediyorum.Mesele "bu dar kadronun dışında ne yapacağız?"meselesidir!Bunu konuşmalıyız.Bu kadronun dışındakiler sadece lisans ve vize ücreti ödemekle yükümlü olan,turnuva giriş ücretlerini ve kendi konaklama masraflarını temin eden kişiler midir?Bunlara da bazı küçük kolaylıklar sağlamak mümkün değil midir?Örneğin Devlet 16 yaşından küçüklerden lisans ücreti alınmasına izin vermiyor.Ama 16 yaşından küçükler 1 Eylülde başlayacak olan yarışmada 75 TL giriş ücreti ödeyecekler.Ödeyemeyenler katılamayacaklar!Ne dersiniz?Bu konuları hiç konuşmayalım mı?
A Milli takımımız,Olimpiyatlarda bugüne kadar sağladığı en iyi dereceyi Norveç'te kazanmıştır.Emeği geçenleri kutluyorum.İnşallah bu yükselme Gelecekde de devam edecektir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 2014 TROMSÖ satranç olimpiyatları türk satrancına hangi vizyonu verdi - Yazar: Ateş Ülker - 28-08-2014, 12:19

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi