Yeni ufuklara açılmalıyız.
(05-09-2014, 20:59)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: .....Hepsinin bir arada gözükmesi, işe yaramadıkça tabi ki bir anlam ifade etmez.....

Ben de aynı şeyi söylüyorum. Önemli olan işe yarayıp yaramamasıdır diyorum ve sadece soruyorum: "İşe yaradı mı? Herhangi biri ele alındı mı?"

(05-09-2014, 20:59)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: .....Eğer sizi rahatsız etmişse bir daha düşünmenizi beklerim....

Şaşırttınız beni. Beni niye rahatsız etsin üstadım. Alınganlık göstermişsiniz. Ben sadece yukarıda da belirttiğim gibi herhangi bir tanesinin ele alınmış olup olmadığını merak ettiğimi dile getirdim? Bakın bunca ay zaman geçmiş, onlarca öneri dillendirilmiş, işe yaramış mı bilen yok? En azından ben bilmiyorum!

İnsanlar önerilerinin dikkate alınacağını bilseler inanın yazmaya başlarlar. Bunu teşvik etmek adına sordum sadece. "[color=#1E90FF]Evet filanca madde ele alındı, şöyle de bir karar çıktı, artık şu kural uygulanacak[/color]" gibisinden bir cevabınız olsa inanın herkes büyük bir hevesle öneri getirmeye devam edecektir. Haddim olmayarak benim bile bir kısım öneri sayılabilecek düşüncelerim var.

Edindiğim onlarca deneyim bana herhangi bir kuruluşun "öneri ve şikayet" sistemi varsa bu sistemin sadece "şikayet" kısmının (o da ara sıra) dikkate alındığını ama kesinlikle "öneri" denilen şeylerin asla dikkate alınmadığını göstermiştir. Buradaki öneri potası TSF'ye ait olmadığına göre TSF bunları dikkate almak ve cevaplamak zorunda da değildir elbette. Bu sadece sizin başlattığınız bir özverili girişim. Hepimiz de destekliyoruz.

Merak ettiğim burada "öneri potası" içinde dile getirilen önerilerin ele alınmış olup olmadığı ve bir sonuç olup olmadığıdır. Federasyonun içinde değiliz nitekim. Konuların iletilip iletilmediğini, konuşulup konuşulmadığını, elenen öneri varsa elenme gerekçelerinin ne olduğunu filan nereden bilebiliriz değil mi? Peki bunları kime soracağız? Size elbette. Zira bu önerileri ilgili kurullara taşımayı kendisine görev edinen şövalyemiz sizsiniz de ondan.

Beni veya herhangi birini önerilerin nerede durduğu neden rahatsız etsin. Ateş bey de zaten aynı şeyi söylemiyor mu.

Sanırım siz usül konusuna takıldınız. Aynı potada olsun ki karışmasın, veya unutulmasın gibi bir usül konusuna vurgu yapıyorsunuz. Size haklı olmadığınızı söylemiyorum, usul konusunda haklısınız elbette. Konular bir arada dursun, öneriler doğru adreste dosyalansın elbette faydalı olur. Ama ben esasa dair konuşuyorum. Bir umut "sonuç var mı?" diye soruyorum.

Ateş bey, tekrar teşekkür ederim.
Şu cümlenin güzelliğini tekrar okudukça daha iyi fark ediyorsunuz:

(04-09-2014, 15:36)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Önceliğimiz ve başlıca amacımız "yerli dinamiklerin gelişmesi ve başarılı olması"olmalıdır.Eğer Federasyon yönetimleri veya yerel yöneticiler bu önceliğe önem vermiyorsa burada yazı yazmamıza gerek yoktur.Bu takdirde yerli dinamikler eninde sonunda kendi sorunlarını kendileri çözecektir.

Katılıyorum.

Belki de sekiz on yıl içinde "Türkiye Satranç Tarihi" kitabı yazılacak. Bu kitabı yazacak olan arkadaşın şu yukarıdaki cümlenizi de kayda geçmesini saygılarımla arz ederim. ÇIĞ büyük bir enerjidir. Bir tanecik yüksek ses ile başlar. Harekete katılan parçacıkların toplam enerjisine herhangi bir güç karşı koyamaz. Tarih bunu binlerce defa ispatlamıştır.

Ateş Bey'e bu özlü sözü için teşekkürlerimi sunarım. Ancak şu aşağıdaki cümleyi kendisinin veya diğer büyüklerimizin uygun bir lisanla açıklamalarının hepimiz için faydalı olacağına inanıyorum;

(04-09-2014, 15:36)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ....Bu takdirde yerli dinamikler eninde sonunda kendi sorunlarını kendileri çözecektir.

Mesela ne olacaktır?

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni ufuklara açılmalıyız. - Yazar: Ateş Ülker - 04-09-2014, 15:36
RE: Yeni ufuklara açılmalıyız. - Yazar: abdulkadirbener - 06-09-2014, 11:06

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi