Satrançta Dopingin neresindeyiz?
ortalık sakinleşti ve satrançta dopingin olmadığıda sanırım satranç kamuoyu olarak benimsendi sanırım .zaten WADA da satrançta doping konusunda izleyici durumunda. satrançta doping onuda pek ilgilendirmiyor.

burada bu konuyu açmamın sebebini tekrarlayım . türkiye satranç federasyonu bu konuda bir şeyler çeviriyor ve bende iz sürüyorum . nedenini sebebini araştırıyorum. türkiye satranç federasyonunun görevi WADA yı eleştirmek değil onun durduğu yerde durmaktır. ama öyle değil ; önce bir doktor dan doktor raporu alıyor, sonra ''sıfır tolerans'' adı altında bir görüş yayınlıyor.bilmeden dopinge düşebilirsiniz falan diyor.

ya kardeşim satrançta istesende, çabalasanda dopingli duruma düşemezsinde, istemeden mi düşeceksin . ben şimdi bunun altında ne yatıyor araştırmayım mı. türkiye satranç federasyonuna muhalefet etmek yasak mı yani . sağolasın aşkın taşan . senin böyle her konuya maydonoz olma, ilgili ilgisiz yazı yazma görevin olmasa bu konu bu kadar uzamaz kapanır giderdi . bu işin su yüzüne çıkmasında bir numaralı yardımcım oldun .zaten ''o yazar ben üzerine giderim'' diyordum ...
http://www.posta.com.tr/spor/HaberDetay/...eID=162030
http://spor.haber7.com/spor/haber/989032...-cikarildi

şimdi konuya döneyim. bu işin altında meğerse olimpiyatlardan çıkarılan bizim güreş in yerini alma, satrancı olimpik spor yapma gayretkeşliği varmış . kirshan beyanatlar veriyor.'' olimpiyatlara kabul edilmek harika bir şey olur, daha fazla sponsor daha fazla destek, daha fazla satranç geliri vs''

dünya ikiye bölünmüş Amerika, İngiltere, fransa, karşı çıkıyor, almanya Hollanda tamam diyor ama onlarında satranç duayenleri, hübner, timman küplere biniyor . ''olmaz böyle şey'' diyor. satranç olimpiyatlarında doping testi yapılmıyor ama diğer olimpiyatlarda yapılması mecbur..

rusya, eski Yugoslavya coğrafyası,ukranya nın GM leri bol. onlara kazanç kapısı açmak için satrancın olimpik spor olması ne kadar faydalı olur bilmem ama bu işin olacağına ben hiç ihtimal vermiyorum . akıl sır alacak bir şey değil . bu iş için dünyadada bir şeyler dönüyor kesinn..!!!!!! türkiye satranç federasyonuda işin taaa başından beri bu işin içinde. yani bu iş olacaksa baştan beri bir takım planlar yapılmış . önce olimpiyatların omurgalarından biri, bizim güreş olimpik olmaktan çıkarılmış, satrancı onun yerine koymak için planlar yapılmış projeler geliştirilmiş .

dünyada satrançta anti doping programı yapılmaya çalışılıyor. ve türkiyede uygulanan şey de bu . tutar mı . olur mu. rus, ukranya, balkan , satranççılarına gelir kapısı açılır mı bilemem ama olan bizim güreşe olmuş. türkiye kendi güreşine sahip çıkamamış.

hepinize tekrar saygılar.

muzaffer şekerli
muğla, datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: KAYAR - 20-09-2014, 16:30
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: MuzafferŞekerli - 01-10-2014, 08:52

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi