Satrançta Dopingin neresindeyiz?
"ya kardeşim satrançta istesende, çabalasanda dopingli duruma düşemezsinde, istemeden mi düşeceksin . ben şimdi bunun altında ne yatıyor araştırmayım mı. türkiye satranç federasyonuna muhalefet etmek yasak mı yani . sağolasın aşkın taşan . senin böyle her konuya maydonoz olma, ilgili ilgisiz yazı yazma görevin olmasa bu konu bu kadar uzamaz kapanır giderdi . bu işin su yüzüne çıkmasında bir numaralı yardımcım oldun .zaten ''o yazar ben üzerine giderim'' diyordum ..."

Muzaffer Bey, herkes sizin ne kadar fedakar bir satranççı olduğunuzu öğrenmiş oldu böylece değil mi?
Bazı ilaçları üzerinizde denemek demek gerçek satranççı ve gerçek yöneticilikle eşdeğer, öyle mi?

Bakanlıktan ve genel müdürlükten gelen yazıların yerine getirilmesi lüzumsuzdur öyle değil mi sizin yöneticilik anlayışınızda?

Ya sözlerinize ne demeli?

1)…“satrancı ilgilendiren en önemli kimyevi madde amfetamin dir ki ; uyarıcı etki yapan doğrudan alınan fosfor demektir. bu madde ikinci dünya harbinde askerlere verilmiş ve bir çok askerin şizofren olması sonucunu doğurmuştur. şu anda bütün dünyada satışı ve bulundurulması suçtur.”… ( M.ŞEKERLİ)

2)…“itiraf ediyorum amfetamin i ben kullandım.zamanında kendi bölgemde ilk kullanan olmaktanda garip bir şekilde öğünüyorum. hatta turnuva sırasında isteyen her arkadaşa da verdim .”… ( M.ŞEKERLİ)

3)…“amfetamini yani nam-ı diğer adı fosfostimolü birde benden dinleyin. çünkü satrançta tek aktif madde olduğunu büyüklerimden duyduğum an kendi üzerinde belkide tek deneyen biri olarak yazacaklarımın çok önemli olduğunu sanıyorum . satranççı veya satranç yöneticisi mi diyorsunuz işte budur satranç yöneticiliği ve satranççılık . ilk kendi üzerinde denemek ve kanaat edinmek . sanırım fosfostimol veya amfetamin in satrançta kullanılabilecek tek aktif madde olduğuda anlaşılmıştır artık.” ( M.ŞEKERLİ)

Bence maydanoz daha yararlı fosfostimol den...

Maydonozu küçümsemeyin.
Karaciğer yağlanmasına iyi gelir de fosfostimolün iyi gerçek satranççı ve satranç yöneticiliği yapması konusunu sizden öğrendik.

Bu arada Bonzai ye ne zaman sıra gelecek, merak ediyorum.
Ama sakın denemeyin!
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: KAYAR - 20-09-2014, 16:30
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-10-2014, 09:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi