Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
sayın erşan gökerman, sayın ateş bey::

bu konu sanırım bir yıl önce yine özgür satranç forumda gündeme gelmişti. o zaman federasyon para ile raiting satıyor diye epey tartışılmıştı.
konuyu ve eleştirileri okuyunca ben ''olmaz böyle şey'' demiş ama tartışmaya müdahil olmamıştım . çünkü işin aslını bilemiyordum.

o günden bu güne dedikoduları dinledim . konuyu kendime göre araştırdım .internette FİDE sayfasında para ile raiting verildiğini görünce, herkese '' FİDE de aynı şeyi yapıyor'' dedim. ama bu güne kadarda herhangi bir yorum yapmadım . kimse sayın erşan gökerman gibi işin aslını astarını, FİDE nin sanal raitingi olduğunu bana söyleyemedi . ama o günden beri kafamdaki en önemli soru bu idi . ( FİDE de para ile raiting satıyor)

konu tekrar açılınca artık kafamdakini yazayım dedim. sayın erşan gökerman'dan işin aslını öğrenmiş olduk. çokda iyi oldu. herkes hatta belkide '' türkiye satranç federasyonuda'' işin aslını astarını öğrenmiş oldu . kendisine teşekkür ederim .

muzaffer şekerli
muğla, datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: MuzafferŞekerli - 17-04-2015, 15:09

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi