Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
Aşkın Bey, yine konuyla ilgili tek bir laf etmiyorsunuz. Ben neden emekçiyi aşağılayayım? Emekçileri, iki kuruşluk makam mevki için, olmadık hokkabazlıkları yapanlar aşağılar. İsterseniz bankanızın müdürüne, çocuğunuzun öğretmenine, doktorunuza sorun. Federasyonun kapısının önünden geçen birini bulun ona sorun. Sonuç değişmez.

Yapılan iş saçma. Para alınsa da saçma, alınmasa da saçma. Ticaret vs hiç umurumda da değil. Otel odasından, belediyelere satranç takımı satmaya yeteri kadar ticaret yapıyorsunuz zaten. Bu ülkede elbette rağbet görür. Bu zihniyet sayesinde, kısa yoldan hak etmediklerine ulaşmak isteyenlerin ülkesi olduk.

Oyuncu kartınızdan utanıyor musunuz? Size kötü bir haberim var. FIDE oyuncu bilgileri bir sır değil. İstediğiniz herkesin bilgilerine bakabilirsiniz onları yayınlayabilirsiniz. Fikir üretmekte, konuyla ilgili tek bir kelime etmekte ve hatta ne konuşulduğunu anlamakta bu kadar zorlanınca, 'Emekçiye hakaret etti, özel bilgilerimi yayınladı' gibi her zaman yaptığınız basit işlere geri dönüyorsunuz.

Açıkçası ne siz, ne unvanınız, ne oyuncu bilgileriniz beni ilgilendirmiyor. Yapılan uygulama yanlış. Adınız kadar siz de bunun yanlış olduğunu biliyorsunuz. Konuyla ilgili dünyadaki uygulamalar da ortada, fikir bildirenlerin görüşleri de. Aslında ortada bir tartışma konusu da göremiyorum. Yeterli tatmini sağlayacaksanız, bir sonraki mesajınıza benimle ilgili ve konuyla alakasız yeni saçmalıklar ekleyebilirsiniz. Üstelik işe de yarayabilir. En etkili sonuçları almak için ülkeyi yönetenlerin videolarını izleyip taktikler öğrenebilirsiniz.

Dönüşünüz hayırlı olsun. Kendime ve forum üyelerine sabır diliyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: Erşan Gökerman - 17-04-2015, 16:54

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi