Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
Gördüğüm kadarıyla net bir şekilde para kazanmak için uydurulmuş bir sistem var ortada. Para kazandırıyor olmalı. İşe yaramıyor olsa kapatılırdı, demek ki parayla UKD alanlar var halen. Bu da demektir ki bu sistem devam edecek. Devam etmeli mi? Etmemeli tabi ki. Parayla prof. olup tv'lerde kendini prof diye takdim eden şaklabanlara ne kadar kızıyorsam parayla oyun gücünü suni olarak haksız bir biçimde kayda geçirtme zorunluluğu hissedenlere de o kadar kızıyorum. (Bak ne kadar kibarlaştım, daha ağır da konuşulur da Ramazan dolayısıyla kapalıyız)

Emek ve çaba ile kazanılan bir şeylerin para ile hazır olarak satılıyor olmasının her sektör ve her konu için sakıncası vardır. Eğitim, bilim, politika, spor vb. fark etmez. Emekle kazanılan şeylerle ilgili olarak hepsindeki "paralı" uygulamaları hatalıdır. Dibine inersek paralı üniversiteler bile hatalıdır. 200 Küsür puanla (+parayla) mühendis olup kurumların kadrolarında mühendis olup hiç bir halta yaramayanların son hali meydandadır. Bilen biliyor gören görüyor.

Bunu çözmek lazım. Çözüm için öneri lazım. Öneriye gelirsek;

Sayın "nurkuti" demişsiniz ki : "AUKD ile bir turnuvaya katılan kişi o turnuvada aldığı sonuca göre gerçek UKD sahibi olsun ve sonraki turnuvalara yeni UKD ile katılsın."

Bunu anlamadım. Kişinin turnuvada aldığı sonuçlara göre bir UKD'si hesaplanacaksa; parayla aldığı AUKD dediğiniz UKD'nin bunda bir alakası olmayacaksa; paralı olan AUKD'nin ne anlamı olacak? İnsanlar neden AUKD satın alsınlar ki? Parayla alınan UKD'nin turnuvalarda herhangi bir katkısı vs olmayacaksa AUKD dediğiniz şey için insanlar ne demeye uğraş ve para harcasınlar ki?

Ne gerek var efendim. UKD Gücünüz neyse odur. Niye UKD satın alıyorsunuz? Onbin liraya 2000 UKD ya da onbeş bin liraya 2600 UKD satılsa ve sayamayacak kadar paranız olsa onları da alır mıydınız? Oldu olacak parayla Türkiye birinciliği verilsin onu da alın. Paranız var ya! Dünyada bu uygulamanın bir örneği var mı merak ediyorum.

Sayın nurkuti yanlış anlamayın lütfen ama öneriniz bana anlamsız bir öneri gibi göründü. Daha net açıklarsanız sevinirim. Ben anlamadım.
Sayın TAŞAN da aynı şeyi öneriyormuş. Demek ki o anladı. O da açıklasa olur.

Teşekkürler.

Not: "Hayır asıl amaç para değil eğitim vs." şeklinde gelecek cevaplar için peşin olarak kulağımı tıkıyorum ve diyorum ki asıl amaç eğitimse öyle kalsın, UKD alanına sarkmasın, orası sahadır, pisttir, ringdir; orada ter dökmek gerekir; siz ringe çıkmadan parasıyla Türkiye sıralamasında yeri belirlenen insan gördünüz mü? Olur mu öyle saçmalık? Bininci ya da yüzbininci sıra fark etmez; sıralama sahada belli olsun.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: abdulkadirbener - 29-06-2015, 17:14

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi