İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
Sayın izmirlisatranccı ,

Forumdaki başlığınızı şimdi gördüm. "İzmir'in bu acınası hali'nin" birinci sorumlusu olarak burada da kısaca fikrimi paylaşmak isterim.

1. Özel mailime 11 Haziran 2015 tarihinde attığınız maile cevap vermiştim. Ayrıca aynı konuda Foruma yazmadan evvel BİMER'e yaptığınız şikayete de federasyon yetkililerinin cevap vereceğini biliyorum. Konuyu Foruma da taşımanız, haklı olduğunuza inandığınız bir konuda her platformu deneme niyetinde olduğunuzu gösteriyor ki bu niteliği sizin gibi bir üniversite öğrencisinde görmekten mutluluk duydum.

Diğer taraftan, "teneke parçası madalyalar", "hakemlere cafede 50 tl harcama sözü verme yöntemi ile turnuvaya girmek" " Ama oraya gelen ' minik usta' velisi ya şu tenekeden madalyayı alalım da gidelim derdinde sistemin işleyişinden anlasa bile hakemlerle organizatörlerle papaz olmayım düşüncesinde" ifadeleri sizin eğitim seviyenizdeki bir kişinin üslubu olmamalıdır. Türkçemizi daha iyi kullanarak da aynı şikayette bulunabilirsiniz diye düşünüyorum.

2. Kesinlikle İzmir'de düzenlenen turnuva sayısı ne benim ne de Federasyonun "ideal" diye düşündüğü seviye değildir. Şu ana kadar yaptığımızı tabii ki yeterli bulmuyorum ama bir yıl boyunca az yada çok katılımlı gerçekleşen turnuvalar için harcanan emeğin de küçümsenmesini hoş karşılamıyorum. Size tavsiyem herhangi bir kafede UKD'ye dahil bir turnuva gerçekleştirmeyi denemenizdir. Eleştirdiğiniz işin zorluk derecesini bilmek size doğru tahminlerde bulunmada fayda sağlayacaktır.

Değerli Kardeşim,
Sana ve satranca gönül vermiş diğer sporculara hizmet vermek için bir yıldır elimden geleni yapıyorum. Bu konuda yürüttüğüm çalışmalara, Başta Federasyon Başkanımız olmak üzere federasyonla ilişkili yada ilişkisiz herkes elinden gelen yardımı yaptı. Somut önerileri olan herkesi de memnuniyetle dinler yada en ufak çıkar sağlamadan ortak çalışırım. Görüşlerinize saygı duyuyor ve dikkatle değerlendiriyorum.
Saygılarımla.

Gökhan NARMAN
İzmir İl Temsilcisi
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: Gokhan_Narman - 06-07-2015, 01:07
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi