Avrupa Spor Haftası Satranç Turnuvası
Ateş Bey, bu tür takım turnuvalarında 3 ay önceden duyurulsa da birşey değişmiyor. Hele ki çalışan, özellikle serbest çalışan insanlar için bazen 1 hafta sonrasını kestirmek bile zorken 2 hafta önce duyurulan bu türdeki bir turnuvaya katılımın sadece "geç" duyurulduğu için düşeceğini sanmıyorum. İstedikten sonra 1 kişi 1 gün öncesinde bile yanına 3 arkadaşını/meslektaşını daha bulup katılabilir bu tür turnuvalara.

İlgili yönerge maddesine gelirsek, ilk başta benim de dikkatimi çekti bu uygulama. Satranç Merkezlerinin 16 yaşının altındaki öğrencileri (ki genelde 10-12 yaş arası) velileri genellikle çocuklarının yaşıtlarıyla oynamasını istiyor. Yaşıt derken, gerçekten yaşıt! Yaş gruplarında 10 yaşındaki ilköğretim 1. kademe öğrencisi ile 11 yaşındaki ilköğretim 2. kademe öğrencisinin gelişimi bir mi deyip çocuklarının yaşıtlarıyla oynamasını isteyen velileri siz de biliyorsunuzdur. O yüzden 16 yaş altı kısmında ben hiç bir sorun göremiyorum.

55 yaş üstü kısmına gelince, 40 yaşındaki bir üye turnuvaya meslek takımıyla da katılabilir ama 55 yaş üstü genelde emekliler olduğu için onları da turnuvaya dahil etmek adına yapılmış bir uygulama olabileceğini düşünüyorum. Hele ki dede-torun turnuvalarının çocuklarını turnuvaya dahil edip etmeme kararını vermekte en üst nokta olan veliler tarafından genellikle sempatik bulunduğunu düşünürsek 16 yaş altı çocuklarını "büyüklerle" oynatmamaları gibi bir durum da büyük ihtimalle ortaya çıkmayacaktır.

Son olarak, organizasyonunda Baro üyelerinin yer aldığı takım turnuvalarına bir süredir çok fazla olumsuz eleştirinizi gözlemliyorum. Bunun özel bir sebebi var mı? Varsa benimle isterseniz özel mesaj aracılığıyla paylaşırsanız ilgili kişilere sorunların çözümü için aktarabilirim. Müdavimi olduğunuz bu turnuvaya yeniden katılacağınız inancıyla turnuvada görüşmek üzere...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Avrupa Spor Haftası Satranç Turnuvası - Yazar: Attorney at Law - 01-09-2015, 21:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi