BRAVO GENÇLER!
[size=medium]Ateş  ÜLKER'İN tespitine katılıyorum. Sporcuların yanında antrenörleri ya da öğretmenlerinin de açıklanması gerekir.[/size]

[size=medium]Bu açıklamayı da elbette birilerinin yapması da gereklidir. Bu benim kendi kararımla ve bireysel araştırmam ile ortaya konulmuştur.[/size]

[size=medium]Son derece mütevazi bir yaklaşım ile kendisini ortaya koyma sevdasında olmadığını düşündüğüm bir meslektaşımdan bir not aldım.[/size]

[size=medium]Kendi izniyle paylaşmaktayım.[/size]

[size=large][size=small]"Merhaba, Ben Nizamettin Güngör, Balıkesir ilinden 2015 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasına katılan ve 8 Yaş Altı Kadınlar kategorisinde 5. olan Elifnaz Akat'ın antrenörüyüm. Bir forumda, 2015 Avrupa Şampiyonasında ilk beş dereceye giren sporcuların bugüne kadar kimlerle çalıştığı? konusu geçmekteymiş. Sizleri bilgilendirmek istedim. 8 Yaş Altı Kadınlar kategorisinde 5. olan Elifnaz Akat'ın ilkokul öğretmeni ve antrenörüyüm.Halen Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulunda görev yapıyorum. Aynı zamanda Balıkesir Satranç İl Düzenleme Kurulu üyesiyim. Elifnaz ile ilkokula başladığından itibaren üç yıldır çalışıyoruz. 7 ve 8 yaşlarda Küçükler Milli takım havuzuna kalmayı başarmış bugüne kadar ilimizdeki tek sporcudur. 2015 Avrupa şampiyonasına Federasyon daveti ile değil tamamen kendi imkanlarımız ve Balıkesir Altıeylül Belediyesinin destekleri ile katıldık ve şampiyonada yer aldık. Çalışmaları yürüten antrenörlerle ilgili bilgilendirme-bilgilendirmeme konusundaki duyarlılığınıza teşekkür ediyorum. Federasyonun Facebook sayfasında Federasyonun kendi antrenörleri bahsedilirken bile özel giden antrenörlerden bahsedilmiyor. Hırvatistan'daki Avrupa şampiyonasında çalışmalarımızı, maç hazırlıklarımızı ve analizlerimizi kendimiz yaptık. Maalesef bizim ülkemizde bunlar hep göz ardı ediliyor. Gerçekten ilimizde satrancın gelişimi açsından öğrencilerimle eskileri saymıyorum ama üç yıldır yoğun bir çaba harcıyorum. Bir eğitimci olarak satrancın çocuklar üzerinde ne kadar fark yarattığını biliyorum ve teşvik ediyorum. Birileri bizi teşvik etmese de bizler gönüllü olarak satranca ve öğrencilerimize katkı sunmaya devam edeceğiz. İlginize teşekkür ediyorum. Saygılarımla..."[/size][/size]

[size=large]Sevgili hocam ellerinize ve emeklerinize sağlık.[/size]

[size=large]Elifnaz, öncekilerde de olduğu gibi yine bir okul öğretmenince yetiştirilmiş nice sporculardan sadece birisidir. Okul satrancının satranca beşiklik yaptığını görmek ve onur verici sonuçlarını duymak çok güzel bir duygu.[/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-10-2015, 12:31
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: Ateş Ülker - 02-10-2015, 10:53
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-10-2015, 17:54
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 04-10-2015, 16:18
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: abdulkadirbener - 05-10-2015, 17:19
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: Ateş Ülker - 06-10-2015, 23:43
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2015, 14:26

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi