BRAVO GENÇLER!
(06-10-2015, 23:43)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "...Öte yandan Balıkesir Altıeylül Belediyesinin bir Satranç sporcusunu desteklemiş olmasına çok sevindim."

[color=#3333ff][size=x-large]Ateş Bey,
[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large]Eğer bir yerli dinamik doğru bir şekilde bulunur ve ulaşılabilirse büyük bir kalıcı kaynak da olabilir.
[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large]Ben size kendi ilimden ve farklı illerden farklı yaşanmış öyküler anlatabilirim.
Bu sadece bir örnek. Hem de hayatın içinden, sanaldan değil. Temenni de değil.
[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large]Ancak buradaki temel oluşum sadece sporcu öğrenci ve öğretmeni değildir. Arkasında ailesi, okulu, okul yönetimi, onu yetiştiren öğretmeni belki de bir il temsilcisi vardır.[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large] Yani doğal bir buluşma diyebileceğimiz il örgütü…
[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large] Kendi yerelindeki bir okula bu başarısından dolayı gerek belediye ve gerekse belki kaymakamlık ya da valilik (başka bir resmi ya da özel kuruluş da olabilir ) oluşan talep üzerine elbette maddi- manevi yardımı düşünecektir. Bunun çok örneği var.[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large]Burada önemli olan şey TSF nin elbette başarılı sporcu ve çalıştırıcılarının isimlerini belirtmesidir. Bu yapılmamış mıdır?  Bu yapılmış fakat eksiklikler kalmış olabilir.
[/size][/color]
[color=#3333ff][size=x-large]Ama benim daha önemli olarak gördüğüm bir nokta vardır.

Bu il içi dayanışmanın örnek teşkil etmesidir.

Bunun da özellikle örnek teşkil edecek şekilde belirtilmesi ve emsal uygulamaların önünün açılmasıdır. Her dönem satranç dünyamıza yeni katılan sporcu ve antrenörlerimiz vardır.

Bu anlamda TSF ama özellikle de il örgütleri bu iç dayanışma düzenlemelerini kurarak yerelde doğru adreslere ulaşabilmeyi başarmalıdırlar.[/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-10-2015, 12:31
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: Ateş Ülker - 02-10-2015, 10:53
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-10-2015, 17:54
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 04-10-2015, 16:18
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: abdulkadirbener - 05-10-2015, 17:19
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: Ateş Ülker - 06-10-2015, 23:43
RE: BRAVO GENÇLER! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2015, 14:26

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi