Etkinlik Takvimi
Neyse bu da bir şeydir Sayın DEMİR , Sayın BENER ve Sayın TAŞAN

Hiç değilse benle aynı olmasa da fikirlerini beyan ettiniz . Hepinize çok teşekkür ederim . TSF ye iki kere baş vuru yapmama rağmen bir yanıt alamamıştım bu konu hakkında . İkinci yazıyı o nedenle biraz sitemkar yazmış olabilirim . Forum fikirlerin , yanlış veya doğru yapılan uygulamaların tartışıldığı bir yer olarak gördüğüm için burada 250 kişinin yazıyı okuyup fikir beyan etmemesi beni biraz agresif yapmış olabilir .

Sayın Demir tabi ki düzenli çalışmak her şeyden önce gelir . Düzenli çalışılınca sınav turnuvayı , turnuva sınavı etkilemez . Ama işte Türkiye deki eğitim sisteminde eğer bir sınavdan 2000 adet 1 . çıkıyorsa ve bunların hedefleri topu topu 4-5 okulsa bazı sıkıntıları peşinden getirir. Birde tabi turnuva katılımı var 5-6 sene önce 350-450 katılımın olduğu turnuvaya artık 1500-2000 civarında katılımcı olacağını düşününce ki bunların büyük bir çoğunluğu 2009-2008 doğumlu ve daha turnuva tecrübesi olmayan çocuklar ve velilerden oluşursa . Bunların içine artık satranç oyuncusu olmaya başlamış gençleri eklemek çok mantıklı bir yaklaşım mı? Yoksa küçüklerden konaklama bedeli 900 TL civarı alırken neden Yıldızlardan 550 TL alabiliyoruz . Bu bizi kurtarmıyor değildir herhalde . Değil mi ?

Sayın Bener Bey , Bakın sizin çocuğunuzun durumu hakkında öyle yada böyle bir cevap almışsınız , ve cevap sizi tatmin etmiş ama ben hiç bir cevap alamadım başvuru yaptığım yerlerden . Sizde zamanın da programınız hakkında fikirlerimizi sormuştunuz ve bizlerde öyle yada böyle fikirlerimizi size iletmiştik.

Sayın TAŞAN Bey , Sizin fikirlerinize sonsuz saygım var ( Yanlış anlamayın sakın gerçekten katılmadıklarım olsa da sonsuz saygım var) . TSF den aldığınız 12000 TL maaşta gerçekten mükemmelmiş Smile
Okul sporları zaten ayrı bir fiyasko . Önce il seçmelerinde oynarsın onun için ayrı bir lisans gerektirir onu çıkartırsın mecburi olarak . Sonra bölge finallerine gidersin Milli Eğitimden bir görevli gelir sana basılı lisansını neden getirmedin seni turnuvadan çıkartırım çabuk bana lisansını getir der . Ki günlerden Cumartesidir ve çocukların okulların da kimseyi bulabilmek imkansızdır . Bu çocuk lisanssız nasıl kendi ilinde oynayabilmiş diye sorduğunda cevap veremez oradaki Milli Eğitim Görevlisini suçlar onlar hata yapmıştır der. Daha sonra Türkiye finallerine kalırsın oraya gittiğinde tekrar Lisansını basılı olarak o turnuvanın yetkilisine ibraz etmen gerek . Ona da aynı soruyu sorarsın oda önceki iki turnuvanın sorumlusu turnuvaları lisanssız oynatmış olabilir der. Böyle mantıkla yaklaşanlardan nasıl bir organizasyon bekleyebilirsin ki Smile

Benim sıkıntım TSF nin dilekçe yazmama rağmen aradan geçen 15 günlük sürede mantıksız bir cevaba bile razıyken cevap alamamam .

Lütfen başkan ve yönetim kim olursa olsun artık bu sporun asıl temeli olan sporcuların ve bir yere kadar velilerin dikkate alınması .

Not: İş yerinden yazdığım için daktilo hataları olabilir özür dilerim

Osman Nukan
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 13-10-2015, 11:06
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 21-10-2015, 08:19
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: H Mustafa Demir - 21-10-2015, 09:16
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: abdulkadirbener - 21-10-2015, 17:35
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-10-2015, 21:46
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 22-10-2015, 10:50
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-10-2015, 08:39
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 23-10-2015, 11:12