Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(31-10-2015, 13:23)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın alisatranc35'in ne söylemek istediğini ben tam olarak anlayamadım.Keza Aşkın beyin yazdıklarını da anlamakta zorlanıyorum.2000-2012 arasındaki 12 yıllık dönemde yapılmış ne kadar güzel iş varsa hepsinde hem Ali Nihat beyin hem de yardımcılarının katkısı vardır.Yanlış işler varsa keza bunların sorumluluğu da ortaktır.Ayrıca ben "yardımcılar"deyimini geniş anlamda kullanıyorum.Yardımcı derken sadece Yönetim Kurulu üyelerini değil delegeleri de kasdediyorum.Şu halde doğrular da yanlışlar da ortaktır.Bütün doğruları ve bütün yanlışları Başkanın sırtına yüklemeyelim!
...

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ateş Bey,[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Son derece açık olarak anlatıyorum.[/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print] Açık kimliğim ile...

[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sn. Ali Nihat YAZICI'YI tanıdığım kadarıyla değerlendiriyorum.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Satranç ortak konumuz ise eğer, bu konudaki fikirlerimizi açıkça ve korkmadan açıklamalıyız. Bunu yapmaya çalışıyorum. Korkaklık sergilemiyor ve kimseye biat etmiyorum. Seçimlere yönelik de kısa vadede değerlendirmelerde de bulunmuyorum.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Seçimleri kim kazanırsa kazansın ya da kaybetsin, kişiye göre değil satrancın geleceğine yönelik adımlar atıp emek ve zaman ayırıyoruz.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sanırım buraya kadar açık olabildim.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]…
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ben söz konusu sitedeki haberleri ve yorumları okuyup okumadığınızı bilmediğim için bu konuda yazdıklarınız çerçevesinde sizi değerlendiremem, yanlış olur.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ancak fikir belirtme konusunda engellemeleri kabul edebilir misiniz?[/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print] İnsanlara söz ve cevap hakkı tanımadan aşağılayıcı cevap yazdıktan sonra iletişim kanallarını kilitlemeyi nasıl değerlendirirsiniz?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu konuda ilgili kişiyle bir iletişime geçtiniz mi?
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Söz aldığınız kurullarda konuşturulmadığınızı yazıyorsunuz. Bizim yazılarımız bile gündeme getirilmiyor, engelleniyor. Siz en azından kürsüye çıkmışsınız. Bizim yazılarımız sanal satırlarda bile gözükmüyor.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ben sn. YAZICI'NIN sırtına bir şeyler yüklemiyorum. Terazisinin bir kefesinin hep yukarıda tartı yapmasını eleştiriyorum.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Keza bunu sadece ben de eleştirmiyorum. Diğer yazarları da okuyunuz lütfen, bir şey uydurmuyorum.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Oysa biz kendisini değerlendirirken hep eşit terazi kefesine koyarak eleştirilerimiz yapıyoruz.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ellerinde belge olan insanlar var. Ta 2005 ten kalma... İçlerine sinerek kamuya açıklanamamış. Bunda eski dostlukların  hatırı olabilir belki. Ama eski dostlara atılan kazıkların belgeleri de var önümüzde.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]2006-2012 arası yoktum, gelişmelerden haberdar bile değildim. Yaşam mücadelem vardı. Bilmediğim konularda ahkam kesemezdim değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ama bugün insanların bu güne kadar ortaya koymadıkları belgeleri önümde görünce anlamakta zorlanıyorum.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]“Tanıdığımız ve bildiğimiz Ali Nihat YAZICI bu olamaz” diyoruz hala. Büyük tereddütler yaşıyorum.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Eski ulusal ve uluslararası hakemlerin ortak anılarını dinliyorum. Her biri birbirinden habersiz anlatıyorlar bana. Yaşanmış ortak anılar bu kadar mı bire bir birbirini tutar?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ya kurul başkan ve üyelerinin ki? Ya da sporcuların ki? [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Hatta il temsilciliklerinin söylemleri çok açıklayıcı. Kendisiyle hiç ilgilenilmemiş o dönemden kalma 20 den fazla il temsilciliği var desem ne dersiniz?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Kendisinin yazdıklarında gerçek payları yok mu? Elbette olabilir. Eksiklikler ve yanlışlıklar da olabilir. Bunları söylemesi ve ortaya fikir sunmasını sonuna kadar dinler ve gereken mesajı da alabilirim.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ancak terazinin kefesi yukarıda tartılanları dikkate almamızı beklemeyin benden.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yakın gelecekte hakkımızda çok şey yazılıp söylenecek belki. Ama sabırsızlıkla beklediğimi de bilmelerini isterim. Bakalım nelerin gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır bu gelişmeler?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Hiçbir gerçeği saklamıyorum. Sadece yeni ulaştığım bilgileri değerlendiriyor ve taşları yerine oturtmaya çalışıyorum.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Selam ve saygılarımla...[/font][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-10-2015, 17:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi