Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
Sayın Can İnce,
satranchaber.com.tr sitesinin camiamız açısından önemli bir açığı dolduracağı beklentisi içerisindeydim. Ayrıca bu başlık altında yazdıklarımı dikkatle okursanız; "bana gelen bazı şikayelere göre" ifadesini kullandım. Bunun anlamı; benim mesaj yazmadığım, ancak bana başka arkadaşlarımın yazdıkları mesajların yayınlanmadığı yönünde bir ifade idi. Bu bilgiyi Değerli Aşkın Hocamız da teyit etti ve bundan dolayı da sitenin kendisi için hayal kırıklığı olduğunu ve ona da bu konuda çok şikayet geldiğini ifade etti. Eğer siz sitenin teknik anlamda sorumlusu iseniz; lütfen bu sorunları düzeltmeye bakın. Eğer hakaret edilmiyorsa kimlik araştırmak da çok gerekli değil.
Sizin site yönetimine bu şikayetlerin ulaşmadığı yönündeki ifadeniz üzerine görüştüğüm bazı kişiler site yönetimine yorum bölümünden konu iletilmiş olmasına rağmen yine de cevap verilmediğini söylediler. Bunun teknik bir arıza olmasını diliyorum.
Daha önceki yazımda da ifade ettiğim gibi hakaret, suç ve küfür içermeyen ve sert eleştiri sayılabilecek yorumlarda biraz daha demokratik davranırsanız iyi olur.
Siteye üye olmaktan bahsediyorsunuz. Sitenizi biraz daha inceleyince üyelik sisteminizin olmadığını gördüm. Sadece kişi adı ve e postası ile yorumlar yayınlanıyor gibi algıladım. Bu konuda bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Ali Nihat Başkanımızın olumlu imajını bu tarz ufak endişelerle bozmanın da gerekli olmadığını düşünüyorum. Satranç, akılla oynanan bir oyun olduğundan dolayı, camiamınızın da çok düşünen ve eleştiren bir camia olmasını bir zenginlik olarak görmek lazım. Yoksa Federasyonu ve kişileri sert şekilde eleştirip, sonra da aykırı fikirleri yayınlamamak oldukça anti-demokratik bir uygulama.
Önerilerimi yapıcı eleştiri olarak görüp dikkate almanız dilekleriyle...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: alisatran35 - 04-11-2015, 12:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi