il birincilikleri çerçeve yönerge
(10-12-2015, 13:32)gazikemal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Narman,

Stoperden forvet olmaz,yada kaleciden forvet olmaz ile  ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.

(...)

Son olarak küçük bir tavsiye;kaleci ve stoperden iyi top toplayıcı olur.

[size=medium][font=Segoe Print]"Fakat hataları kabul etmek,kapasitenin farkında olmak da bir erdemdir."[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Bağışlayın ama,[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Bu çok iddialı bir yaklaşım olmuş.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Evet doğrudur! Burada haklısınız. Aksine bir durum olmadıkça...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Bir yönergeyi eleştirirken muhataplarına erdem tanımını hatırlatmak ve kapasite ölçümü yargısında bulunmak  ne kadar doğrudur? Belki bunu kastetmediniz ama benim gibi şüpheciler tarafından böyle algılanmaya da çok müsait değil mi?
[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Gerçekten de bir hata olabilir değil mi? İnkar mı edilmiş,ısrarla tekrar mı edilmiş? Yönergeyi yayınlamışlar. Hatalarını fark edip düzeltip yeniden siteye koymuşlar.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Hata ve erdem insana özgü değil mi?

Şimdi,[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Benim hatam belki iki kişi arasındaki özel olmayan bu yazıya karışmak...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Sizde de bir hata olabilir mi?[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]İnsanları kaleci, stoper ve top toplayıcılar üzerinden alakasızca kategoriye ayırıp bilinçli olarak yapılmamış hatalar üzerinden yargılıyorsunuz.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Şu top toplayıcı yakıştırmanız...[/font][/size][size=medium][font=Segoe Print] Bunu anlatmalıyım sn. gazikemal.
[/font][/size]

[size=medium][font=Segoe Print]Enteresan ama İzmir'de yetmişli yılların ortalarında ALSANCAK, GÜZELYALI, KARŞIYAKA, GÜRSEL AKSEL ve ATATÜRK (HALKAPINAR) stadyumlarında resmi maç ve antrenmanlarında çok "top toplayıcılık" yaptım. Ne alaka değil mi? Aslında nereden nereye...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Çok küçük görmüşsünüz ama top toplayıcılığı hiç yapmadığınız çok belli.
 Şayet yapsaydınız bu kadar hevesle yapılabilecek çok az şey olduğunu fark ederdiniz.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Şayet yapsaydınız o zamanların en ünlü oyuncularıyla aynı sahada ter attığınıza şahit olurdunuz.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Şayet yapsaydınız emeğe saygınız olurdu.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Şayet yapsaydınız Kaleci ALİ'LERİN (GÖZTEPE) TANZER' LERİN (ALTAY) arkalarında bekler, B. MUSTAFA'LARIN (MUSTAFA DENİZLİ), FUJİ MEHMET'LERİN (MEHMET F. TÜRKEN)attığı bazukaların arkasından koşardınız.

Ben mesleğim gereği futbol da oynadım. Antrenörlük de yaptım.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]İyi ki bahsettiniz sn. gazikemal...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Forvet de oldum, stoper de...[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Ha, kaleci de oldum, top toplayıcı da...Açarsınız arşivleri 1973-1984 belki lisansımın bilgileri de duruyordur.
[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Ama bu günkü yazınıza bakınca aklıma geldi. Yahu, ben kalecilik de yaptım son 3 yıldır TSF takımında!
[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Tıpkı sn. Gökhan NARMAN gibi...
[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Üstüme başıma vazife değilken,  05.11.2012 de camiayla arada köprü kurulsun diye ÖSF da yazdım. Sonra TSF den görev geldi. [/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Ne hava(n)  topları yakaladım ama kaleciyken![/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print] [/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Bazıları beni sözcü bile ilan etti. Yani TSF tarafından verilmemiş bir unvan ve görevi onlar layık gördü bana. Hatta banka hesaplarımda para bile aradılar. Maaş ya da prim aldığımı, yönetime girmek için takla attığımızı bile yakıştırdılar bize.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Dün bana, bugün GÖKHAN'A...
[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]sn.gazikemal,[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Saygın bir çağrışım yaptırıyor seçtiğiniz lakap.
Yazılarınızı ve uyarılarınızı dikkate değer buluyordum.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Ama insanlara erdemden ve kapasitelerinden bahsedip hatırlatmalar yaparken kastınızı aşmamanız gerekir. Size değer verilmiş ve yazınıza cevap verilmiş. Aslında yazmak zorunda da değildi.[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Ne demiştiniz?[/font][/size]
[size=medium][font=Segoe Print]Hatalarımız değil mi?

Selam ve saygılarımla.
[/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37
Bir iki açıklama - Yazar: Gokhan_Narman - 06-12-2015, 17:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 09-12-2015, 13:57
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 10-12-2015, 19:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi