KULÜPLEŞMEK
2 konuda dikkatinizi çekmek isterim.Bir Satranç İhtisas kulübünün Satranç Federasyonu Genel Kurulunda 7 temsilci ile temsil edilebileceğini sanmıyorum.Eğer Süper Ligde oynayan bir kulüp ise 5 delege ile temsil edilme hakkı kazanabilir!Bu uygulamanın günümüzde değişmediğini sanıyorum.İstanbul Satranç Derneği örneğinde ,kulüp olmak için görünen başlıca engel kiralamış olduğu lokalin fiziki koşullarının mevzuata ne kadar uygun olduğunun belirlenmesidir!(Örneğin yangın merdiveninin bulunması ve giriş kapısının boyutları gibi özellikler...)Bu engel bütün Dernek veya Kulüplerin karşısına çıkabilir.Diğer birçok koşul yönünden Spor kulübü veya İhtisas kulübü olmak İstanbul Satranç Derneği için zor değildir!Dernek yönetimi neden Spor kulübü olmak istemiyor?Dertsiz başına yeni dertler açmak istemiyor!Satrançcılar,fazla dertten kaçan kimselerdir.Şimdiki Dernek Başkanı Spor kulübü olmak istiyor.Bu defa bir üyemiz şiddetle buna karşı çıkıyor!Başkanın vazgeçmesine neden oluyor!Olayın özü budur!Bu sorunları konuşmak diğer kulüplere ışık tutar!Kanımca bütün Satranç İhtisas kulüpleri "Spor kulübü"ünvanını tescil ettirmelidir.Ancak bu şekilde Federasyon nezdinde söz sahibi olabilirler.Ancak bu şekilde Türk satrancının gelişmesine katkı sağlıyabilirler."Bana dokunmayan Federasyon çok yaşasın!"kendi başına bir ilkedir.Satranca hizmet etmek istemeyen, sadece kendini düşünen bir ilkedir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KULÜPLEŞMEK - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-12-2015, 09:39
RE: KULÜPLEŞMEK - Yazar: Naci Erdem - 07-12-2015, 11:33
RE: KULÜPLEŞMEK - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-12-2015, 12:28
RE: KULÜPLEŞMEK - Yazar: Ateş Ülker - 07-12-2015, 12:00
RE: KULÜPLEŞMEK - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-12-2015, 19:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi