Bir öneri: Şampiyonalarımıza Türkiye Şampiyonlarımızın Adını Verelim.
(14-12-2015, 22:16)abdullaharik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İsim verme işleri çok hassas konular. Seveni olur, sevmeyeni olur. Anlayanı olur, anlamayanı olur.

[color=#002060][font=Segoe Print]Aslında bu konuyu çok geç kalarak da gündeme getirdim.

[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Ben öncelikle ana tema olarak Ülke Şampiyonlarımıza değer vererek, anma, yaşam tarz ve satranç düşüncelerini bir şekilde yeni kuşaklara aktararak eski kültürle yeni kültürün dejenere olan yanlarını ortaya koyma adına öneride bulundum.
[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Önerimin ana temasının hala yanındayım![/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print] Şekil olarak bir şampiyona adının verilmesinde sakınca da görmüyorum. Ama bu bireysel bir olay değil. Arkasında camia ve kitleler olmalı.
[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Evet bir sokak ya da bir park adında daha kalıcı yaşar o insan. Ama bu gün görüyoruz ki siyasetin saçma sapan rüzgarında bir anda yok da olabilir.
[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Bir etkinlikte yaşama fikri buradan çıktı. Ortak yaşanan bir süreçte daha önceleri nasıl ona adandıysa, daha sonraki  yıl,  belki onunla birlikte mücadele etmiş aynı süreci yaşamış diğer sporcuya adanmalı...
[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Bir kültür sarayının bir bölümünün bu toplumda bir satranççıya adanacağını hiç sanmıyorum. Belki de bir sokak ve her bir kaldırım taşında bir şampiyon önerisi gelecek.[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Kimisi de diyecek ki, önce onları anla, sonra an![/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Haklılar elbette.[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]...[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Düşünüyorum da, [/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Katıldıkları, emek verdikleri, hayatlarına ve rüyalarına giren -ŞAMPİYONALARDA ONLARI ETKİNLİKLERLE ANMAK- bana daha yerinde gibi gelmektedir.[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Yanılıyor olabilirim ama yanıldığımı şimdilik sanmıyorum.[/font][/color]
[color=#002060][font=Segoe Print]Olmaması için henüz ikna olmadım.
Selamlarımla...[/font][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Bir öneri: Şampiyonalarımıza Türkiye Şampiyonlarımızın Adını Verelim. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-12-2015, 22:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi