TSF' NA ÇAĞRI !
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]TSF YÖNETİM KURULU TEKNİK KURUL ve DİSİPLİN KURULUNA ÇAĞRI[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu gün ne oldu?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Aslında yıllardır olan oldu. İl Birinciliği'ndeyiz.
 Başlangıç sayısıyla katılım sayısı her zamanki gibi birbirini tutmadı. Hele ilk kayıt katılımı ile son tur bitişi başka bir alem...[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bunu çok yazdık. Tartıştık, çözüm aradık, öneri sunduk.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Ama bir masa var ki...İçime hüzün çöktü. Motivasyonumla birlikte o tur maçımı da kaybettim.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Aslında alışkınım hani, ama bu başka.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]6. Tur oynanırken sabahleyin evinden tüm heyecanıyla maça gelen sadık bir satranç sever dostum...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] Tüm centilmenliğiyle maç heyecanı yaşamaya gelmiş. Amacı sadece oyun oynamak, satrancın keyfini yudumlamak. Bir pazar günü ailesiyle birlikte olma yerine, gün boyu satranç salonunda olmayı yeğlemiş. Oturup tur öncesi heyecanla eşleştiği rakibini bekliyor. Tur başladı saatler çalıştı. 15 dakikalık bekleme süresi de var.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] O saatini çalıştırmadı. Niyeti maç yapmak. Kazanç ya da kayıp, maç oynayacak. Rakibinin gelmediğini gördü endişesi giderek arttı. Hakemlerden telefonla aramalarını rica etti. Ne zaman gelirse oynamaya da razı. Yeter ki rakibi gelsin!
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Yok! Rakip yok![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] Rakipten haber de yok.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Saatin çalışmadığını fark eden hakemler saati neden çalıştırmadığını sorunca "rakibimi bekliyorum" cevabını aldılar. Saat çalıştı, bekleme süresi doldu.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Rakip yok! Rakipten bir haber bile yok.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu satranç sevdalısını efendiliği, güçlü kalemi ve mütevaziliği ile yıllardır tanıyorum. Bu sevdalıları gittiğim her yerde ve turnuvada görüyorum. Satranç için yaşıyorlar. Oysa sevgi, zaman ve enerjisini paylaştığı ve harcadığı satranç bugün ona küs gibi...
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Tabi rakip gelmeyince diğer masaların durumu da etkileniyor, bilirsiniz. Dereceye gireme hedefi olanlara geri kalan tüm maçlarını kazanacak performansı ortaya koymaları da yetmiyor. Çünkü solkoftan kaybediyorlar. Sıralama puanca bile etkileniyor.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Biz bu gün telefonu, depremi, su baskınını tartışıyoruz değil mi?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ama gözümüzün önünde sportif cinayetler, haksızlıklar, tecavüzler ve bilinçli spor terörü esiyor.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu kadar yumuşak ve efendice yazmazdım.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Aklımda çok daha farklı yazmak vardı. Ama bir ayağım frende diğer elimde ise el freni çoktan çekik.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Fakat arabanın freni mi koptu ne?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Durmuyor, hızı katlanarak artıyor![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]...
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Şimdi her zamanki anlayışımla kurumumu biraz daha savunayım.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Ama bu sefer eleştirel dozda...

[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu önlemsizlik neden?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu duyarsızlık niye?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu ölü toprağından neden kurtulmuyoruz?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Neden, hangi kurumdan engelleme görüyoruz?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu engeli aşma azmi neden yok?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Neden bu en çok konuşulan, en çok eleştirilen ve katılımın tamamını etkileyen tüm turnuvalardaki bu gidişe engel olunmuyor?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] [/font][/size][/color]
[color=black][size=medium][font=Segoe Print]TURNUVALARA SON DERECE KOLAYLAŞTIRILAN YÖNTEMLERLE KAYIT OLUP DA SON DERECE KEYFİ, HABERSİZ VE SORUMSUZCA KATILMAMAK NEDEN?
[/font][/size][/color]

[color=black][size=medium][font=Segoe Print]KATILIMCILARIN RASTGELE BİR TURDA KEYFİ, HABERSİZ VE SORUMSUZCA TURNUVA TERKLERİ NEDEN?[/font][/size][/color]

[color=red][size=medium][font=Segoe Print]BURADAN ÇOK AÇIKÇA YAZMAK VE SESLENMEK İSTİYORUM!
[/font][/size][/color]

[color=red][size=medium][font=Segoe Print]Sevgili Gökhan NARMAN,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bunu ekibinle sen başarırsın! Buna inanmasam bu satırlara taşımaz, özelden yazardım. Üstüme vazife değil diye düşünmüyorum. Her bir satranç severin ve satranç emekçisinin üstüne vazifedir bu.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Eğitim Kurulunda iken de böyle düşündüm. Çünkü öyle yepyeni nesiller geliyor ki her sene...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu yeni gelenler her şeye tanık, her olumsuzluğa meyilli. Büyüklerinden gördüğü bu keyfiliği, bu adam sendeciliği, bu spor ve satranç etiğine uymayan keyfiliği, centilmenlik dışı davranışı sorumsuzluğu engellemek her satranç severin; sporcusundan antrenörü, velisinden idarecisine ve her kademede çalışanına kadar... Kendisini bu camianın içinden sayan her bir ferdin görevidir bu.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Üstüme düşeni yaptım, başaramadım. Tanıklarımın olup olmaması önemli değil. Kendimce bir taslak hazırladım. Uygun ya da değil.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] Ama bir taslaktır, bir adımdır...
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Burada da yayınladım. İlgili kurullara da gönderdim. Aynısını yapmak zorunda değilsiniz. Çöpe de atabilirsiniz. Fakat uygun olanı yapınız.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu haksızlığa dur deyiniz!!
[/font][/size][/color]

[color=red][size=medium][font=Segoe Print]Sevgili Tahsin AKTAR,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Öğretmen kökenli bir insan olduğunuzu bildiğim için bunu rahatlıkla paylaşabilirim sizinle. Kurumumuzun en öncelikli görevi satrancı ülke genelinde sağlıklı bir şekilde yayılmasını ve gelişmesini sağlamaktır. Ülkemizde satrancın okullara ana okullarına girdiği bu süreçte konunun önemi gittikçe artmıştır. Sporumuzun, gençlerimizin sağlıklı geleceğini kurmak öğretmenlerin öncelikli görevidir.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Sevgili Dr. Olgun KULAÇ,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu kanayan yaraya neşter vurmanın zamanı çoktan gelmiştir. Kanama devam ederse olacakları en iyi siz bilirsiniz. Bu kanayan yarayı durdurun! Vereceğiniz destek çok önemlidir. Bu gün çok güzel bir okul ders kitabı yazabilen birisinin bu konuda duyarsız kalmayacağına eminim.[/font][/size][/color]
[color=red][size=medium][font=Segoe Print]DEĞERLİ TSF BAŞKANI ve YÖNETİM KURULU,
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Bu değişim size nasip olsun!!

Kurumumuzun en öncelikli görevini hatırlayın.[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Gerekirse FIDE'DE öncülük yapın. Okulda satranç kurulu bunu yapabilir, başarabilir. Zaten en öncelikli ve doğal görevidir satrancı sağlıklı bir işlerliliğe kavuşturmak! Başaracağınızı biliyorum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] Gelecek nesiller olarak bugünkü çocuklarımızın daha sağlıklı düşünen sorumluluğunun bilincinde yetiştirilmesine katkı sunun!
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Saygılarımla...[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-12-2015, 21:17
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: Mojo Jojo - 27-12-2015, 21:53
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-12-2015, 23:55
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: Mojo Jojo - 28-12-2015, 09:07
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-12-2015, 10:16
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-12-2015, 13:17
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: canince - 01-01-2016, 05:37
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-01-2016, 09:56
RE: TSF' NA ÇAĞRI ! - Yazar: Feti - 02-01-2016, 09:32