Suudi Arabistan Başmüftüsü: Satranç haram, yasaklanmalı
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Yahu bu haramı Araplar sokmadı mı Avrupa'ya? Kendileri oynamadı mı yıllardır? Akılları şimdi mi geldi bunların başına?  Müslüman değil bunlar! Goygoycu takımı. Kitabın neresinde haramdır diye yazıyor?[/font][/size]
[size=medium][font=Times New Roman] [/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Hakikaten bunların inandığı din buysa ben bunların inandıklarıyla baş başa bırakırım bunları. Adamı dinden soğutan bunlar. Her türlü riya yalan dolan bunlarda... Kendi aralarında bile kardeş olamayanların dininin Müslümanlık olduğuna kim inanır ki bunlardan başka.?[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Bu oyunda taş çalma yok. Hırsızlık yok. Emek var, çalışma var. Bir türlü göremedikleri eğitim var. Bunların eğitim anlayışı bu işte. İNSANIN AKLINA HİTAP EDEN BİR OYUNU OYNATMAMAK...[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Düşündürmemek, uyandırmamak... Adamlar haklı! Düşünen ve uyanan insan bu cahil cühelaları fark ediyor. Düşüncelerinin çapsızlığını ve kalitesizliğini anlıyor.[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Eğitim, psikoloji, pedagoji, sosyoloji, antropoloji bunların defterinde yok. Varsa yoksa TEOLOJİ...[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Hangi araştırma sonuçlarını incelemişler? Hangi konularda gözlem yapmışlar? Kendi insanına değer vermeyen, ona güvenmeyen, onu çok kolay dışlamanın yolunu dinsel kurallardan oluşturan her türlü akılsızlığa, yobazlığa, cahilliğe, ahlaksızlığa ve saçmalığa karşıyım. BURADAN DA HAYKIRIYORUM .[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Çocuk eğitiminden anlamayan insanların söylemidir bu. Düşünmesini bilmeyenlerin, sebep sonuç ilişkisinden hayatı boyunca bihaber kalmış insanların söylemidir bu. Bilimsel düşünceyi asla benimseyemeyen ve benimsetmek istemeyen insanların yaşam biçimi ve düşünce yumurtasıdır bu söylem.[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Son olarak, BİR KUYUDA YAŞAYAN KURBAĞAYA, OKYANUSU ANLATAMAZSINIZ![/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Şu Şeyh Abdülaziz el-Şeyh bir HUMEYNİ kadar olamamış anlaşılan. Kumara teşvik edermiş. Böyle bir komik söylem ilk defa duymuyorum bu zihniyetten...[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]        [size=medium]  [size=x-large][size=large]o[/size][/size] [/size][/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]zaman ben de yarışarak bir çok şeyi kumara dönüştürebilirim değil mi? Saydırmasın bana şimdi...[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]SATRANÇ OYNAYANLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN EDERMİŞ. Hahhh hah hah... Araplar onun için İran'la ve kitapta kardeş yazan diğer tüm Müslüman ülkelerle savaş halinde değil mi?[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Bundan sonra inadına satranç oynayacağım. Şeyh Abdülaziz el-Şeyh açılışını anlatan bir kitap da olmalı değil mi?[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Şeyh önce kendi ülkesindeki yoksulluğu, işsizliği, açlığı ve yüreği yetiyorsa insan hakları ve demokrasiye geçiş için fetva vermeli. Bence çok taraftar da toplar.[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Böyle insanlar aslı astarı olmayan söylemlerle, keyfi uygulamalarla, İNSANIN AKLINA, VİCDANINA VE YÜREĞİNE HİTAP EDEN TERTEMİZ DİNİMİZİ KİRLETİYORLAR.[/font][/size]
[size=medium][font=Symbol]·[size=x-small][font=Times New Roman]         [/font][/size][/font][/size][size=medium][font=Times New Roman]Müslümanlık böyle çapsız insanların elinde ve dilinde kaldığı için, hiç bir politik çözüm ve katkı sunamadıkları için, bu emaneti gereği gibi koruyamadıkları için modern dünyadan da dışlanmaktadırlar.[/font][/size]

İlk etapta  bunları yazmışım sayfamdan...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Suudi Arabistan Başmüftüsü: Satranç haram, yasaklanmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-01-2016, 14:02

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi