TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ?
(03-02-2016, 19:07)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Bakın sayın bay Taşan,

Benim öneri getirmediğimi iki üç defa yazarak iftira atıyorsunuz.
Benim önerim basit.
Yazımı okumadan hunharca karşı saldırı organize ettiğiniz için tamamını algılayamıyorsunuz belli ki.

Benim önerim; Mojo'nun ve başka bazı üyelerin yıllardır eleştirdiği "İl Temsilciliği" olayını bırakıp, hatta kaldırıp çöpe atıp,
satrançta yetkiyi derneklere ve kulüplere, hatta yapabiliyorsak satranç okullarına teslim etmektir.
Ne alaka demeyin. Çok alakası var. Yakında siz de bunu savunurken bulacaksınız kendinizi bundan emin olun.
Zira dünyada bu iş böyle gelişmiş ve halen de böyle gelişiyor.
Dernek ve kulüpler var olmak, iyi olmak istiyorlarsa düzenledikleri turnuvalar için gerekli her altyapıyı sağlamak zorundadır ve bunu zaten seve seve yaparlar. En basitinden İSD turnuvalarına bakın ne dediğimi anlarsınız.
...
Yazdıklarınızı okudum.
Size bir iftira atmadım.
Akılcı bir öneriniz yok dedim.
Öyle de...
Koskoca yazılarınızdan İl Temsilciliğini dışarıda bırakan derneklere ve satranç kulüplerine yetki devrini öngören öneriniz kalmış.
Biz telefonu tartışırken...
Öneriniz,
Ne kadar gerçekçidir?
İl temsilciliğinin dışarıda kalması demek devletin tüm spor politikasının değişmesi demektir.
Bunu göremiyorsanız sizinle tartışamayız elbette!
 HA SADECE SATRANÇ İÇİN BU ÖNERİNİZ VARSA O ZAMAN BAŞKA SONUÇLAR DOĞURUR Kİ BU DA BAŞKA BİR KONFERANS KONUSUDUR.
...
Siz anlaşılan geçmişte hiç dernek yönetiminde yer almadınız.
Bir derneğin kurucuları içinde de olmadınız.
Bunu çıkarıyorum yazdıklarınızdan.
...
Tabela derneğine döner en kısa zamanda...
Kirasını bile karşılayamazlar.
En efsane olanları bugün bir elin parmakları kadardır. SAĞLIKLA YAŞARLAR UMARIM.
...

Ben derneklerin içinden geldim.
Bu ülkede devlet çok belli dernek ve vakıflar dışında hiç bir derneği desteklemez.
Destekleyen programlarına da rastlamadım yaşamımda...
Dernek kendi gelirlerini kendi yağıyla kavrularak karşılar.
Yönetmeliklerini bilmiyor gibi yazmışsınız.
Üyeleri kazanç sağlayıcı etkinliklerde bulunamaz.
Sadece üye aidatları, belki de bir kaç gece geliri o kadar...
...
Oyun oynama sevdasıyla derneğe giden insanların aidatlarına mahkum kalan derneklerin sonunu ben çok gördüm.
Bu sebeple dernekler yaşayamıyorlar. İnsanlar dernekler yerine çocuklarını artık kulüplere gönderiyorlar. Kurumsal kulüplere... Sebebi de satranç öğrenmek de değil.  Yarışmalara kulüp finansıyla gidebilmek için...
...
Seksenli yılların tsunami etkisi 2000 den bu yana vurdu. Yeni kulüpler, gençlik kulüpleri açılmakta...Belki bu çözüm teşkil edebiliecektir. O da 30-40 katılımlı turnuvalar için...
...
Gerçekten zamanımızın yaşadığımız sorunlarıyla ilgili hiç bir öneriniz yok.
Olamayacak da...
...

Hangi dernek 600 kişinin katıldığı turnuvaları bünyesinde yapabilecektir?
Osmanlı 1453 Derneği mi?
...
Okullar ve kulüpler diyorsunuz.
Genç arkadaşım, ben bunu 80 li yıllardan beri savunarak geliyorum.
Size iftira atmıyorum.
Ama siz bana atmaktasınız şu anda !
...
BAKIN BU KONUDAKİ İLGİLİ YAZILARIMA VE ÖNERİLERİME...
Size en az 4-5 ayrı konuda 15-20 sayfa yazı sunabilirim buradan...

Benim önerilerim devletin yapması ya da TSN 'nin bulacağı sponsorla - ki şu anda İŞ BANKASI- dır, satranç yatılı okullarıdır....Akademisidir. Spor salonlarının da içinde olduğu...
Doğudan çocukların gelmeyeceği, bizzat ayaklarında kendi yatılı okullarının salonlarında yapılacak olan birincilikler...
Bunlardan bu satırlarda defalarca bahsetmişken, öneri olarak defalarca sunmuşken siz hala nereledesiniz?
Günümüz gerçekleri için sanal olan öneriniz dışında,
Günümüz için hiç bir gerçekçi öneriniz yok.

A,
Bir de...

Beğendiğiniz öneri sahibinin  dernekler için yapılması gereken yardımı neden devletten değil de TSF den beklediğini bir düşünün derim.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 29-01-2016, 10:26
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 30-01-2016, 06:42
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 01-02-2016, 23:30
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 03-02-2016, 20:18

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi