Yerli dinamikler teşvik edilmelidir.
(15-03-2016, 19:43)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben Taşan bey'in olduğu her başlıktan peşinen çekiliyorum.

Oysa çok kolayı vardı, beni dikkate almazdınız. Olur biterdi! Cool

...

Bay abdulkadirbener,
ÖSF'DA gerek üyelik tarihinizle, gerek yazdığınız yazılar ve konu başlıklarınızla benden eskisiniz. Ben sizden sonra üye oldum ve ilk günkü çizgimde yürümekteyim. Bağımsız ve tek tabanca...
İlk günden beri içimde büyük bir umutla geçmişin ayrıştırıcı düşünce yapısına karşı bir bayrak açmış ve şunu yazmışım IŞIKLAR SÖNMESİN başlıklı yazımda:
 " Satrancın ülkemizin bugünü ve aydınlık geleceğine verdiği ışık çok önemli. Bu meşaleyi kim taşırsa taşısın destek olunmalı. Medenice ve saygınlık ölçütlerine içtenlikle uyarak yarışan her iki ekibi de takdirle izledim.Yeni yönetimi kutlar,bu çok zorlu yolculuklarında başarılar dilerim."

Bu düşüncem bu gün de değişmedi. Desteğim görev sürecinde de devam edecektir.

Ancak bu güne kadar yalan ve yanlış haberler, iftira boyutunda suçlamalar ve hakarete varan ifadeler için yönetimden bir tek yorum duydunuz mu burada? Köşesinde yazar, cevabını verir. Yapıyor da...

Benim kendisinin bu yazıları üzerinde bir etkim ve yetkim mi var ki beni TSF'NUN danışmanı, savunucusu, avukatı ilan ediyorsunuz?

2012 yılından beri ÖSF'UN en fazla iftiraya  hakarete uğramış bir üyesi olarak tavrımın ne olacağı konusunda sizden ya da başkasından görüş alacak değilim. Yaşımdan ve başımdan da utanmıyor, bilakis  onur duyuyorum!

Çalmadım, çırpmadım. Kimseye haksızlık yapmadım. Hakkımda topluma yönelik olarak yapılan tüm öz iftira boyutundaki yalan yanlış aslı -astarı olmayan haber ve bilgiler verildi. Hakaretler yapıldı. Yeri geldi faşist, toplum düşmanı ilan edildim. Yeri geldi bu fahri görevimle alay edildi. Çocuklara verdiğim eğitim, hiç tanıklık yapmamalarına  rağmen mesleki aşağılamalarla propagandalar yapıldı. Aileme sataşanlar, çocuklara yanlış eğitim verdiğimi söyleyecek kadar alçalanlar...

Siz de okudunuz, duydunuz, tanıklık yaptınız. Hakarete uğramış bir kişi için sustunuz diğerleri gibi...Oysa sizinle medenice yazışır fikirlerimizi yeri geldiğinde takdir eder, yeri geldiğince de karşılıklı eleştirirdik. Bu kadar hukukumuzun olduğu günlerde hakaretlere uğrayan biri için ne yaptınız? Sustunuz!

Bu gün ise hakarete uğradım mağduriyetine sarılıyorsunuz. Yemezler, bu penaltı değil!

Bakın asıl hakaret kimlere yapıldı?
Burada toplum önünde aşağılanan, yolsuzluk yaptığı haberi buraya servis edilen, kendisine haksız ve yasadışı çıkar temin ettiği iftirası atılan, bunlara rağmen bugün aslanlar gibi çalışan, iline kazandırdığı yepyeni bir solukla  turnuvadan turnuvaya koşan bir bayana...
Hakkında ne dava açıldı, ne yasal bir suçlama kanıtlanabildi. Tertemiz ve onurlu geçmişiyle bugün hala çalışma azmini kaybetmeyen bu insanlar için bir çift sözünüzü bile okuyamadık bu satırlarda...
Hani nerede suçu, ne yapmıştı ki? Ne gibi haksız kazanç sağlamış?

ANCAK ÇAMUR AT İZİ KALSIN!
ÇAMUR İZİ KENDİ ELLERİNDE KALDI...

OYSA HAKARET,  O GÜNLERDE DE SÖZLÜKTE AYNI ANLAMINI TAŞIYORDU , BU GÜN OLDUĞU GİBİ...

Bilginizin olmadığı bir alanda cahilsiniz demektir. Bunu kabul edin! Ben ederim.
Bu herkes için geçerlidir. Bu bir hakaret midir?

"Cahilliğimi bağışlayın ama..." diye başlayan bir mütevazi cümle vardır dilimizde değil mi?
Kişi kendisine hakaret mi ediyor şimdi?

Ama siz hakareti istediğiniz gibi tanımlarsanız her bir kelimeyi de hakaret kavramı içinde kapsama alanına alırsanız kaosu getirirsiniz buraya...

"- Ben hayatımda ilk defa okul satrancı ve sportif satranç kavramını duyuyorum" diyen bir üyeye OKULDA SATRANÇ ile ilgili uygulamalara yönelik resmi bilgi vermeye çalıştım, komik buldu kendisi.

Burada komik bulması da aslında kendi eksiği ama içinde gizli aşağılama olduğunu fark edemeyecek düzeyde miyiz?

Üstelik bu uygulama 2006 dan beri bu ülkede uygulanırken...
Sonra da ara verdiğini söyledi bir yazısında. Şimdi de siz!

Gerçek ortaya çıkınca terk etmek forumda bir moda galiba!
Terk ettiğinizi söylediniz ama imzanızı atmadınız.

Ayrıca,
ÖSF da imtiyazlı olduğumu söylemeniz de dayanaksızdır. Huh
Benim silinen yazılarım -eğer varsa ki-  sizinkinden çok fazladır.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yerli dinamikler teşvik edilmelidir. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 16-03-2016, 00:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi