7 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TSF Seçimlerinde Başkanlığa Adayım.
2004 seçiminden birkaç ay önce "Adaylar ortaya çıksın!Vizyon ve hedeflerini açıklasın"diyenler neredeler?Hatta "şu gruptan hiçbir nokta nokta olmaz "diyerek diğer iki gruba moral motivasyon sağlayanlar halen içimizde yaşıyor mu?
Bu kutudaki yazıların sağlayacağı hiçbir yarar olmadığını biliyorum.Çünkü iç dinamikleri çok iyi tanıyorum.1966 dan sonraki Türk Satranç Tarihini yazabilecek kadar bilgiye sahibim.
Yeni bir adaya başarı dilemek kuşkusuz nezaket gereğidir.Zararı yoktur.Ama olması gerekenden herkes kaçmaktadır.
Eski ya da yeni adaylara sorulması gereken sorular yok mudur?Bu soruları özetleyerek ve ana sorunları dile getirerek yazmak mümkün değil midir?
Kağıt üzerinde kurulmuş çok sayıdaki kurulun kimseye zararı yoktur.Bu kurulların çoğu fahri görev kurullarıdır.Bunların işe yaramadığını söylemeniz mümkündür!Bu son düşünceye tepki göstermem!Öte yandan Merkez Hakem Kurulundan şikayet edersiniz o zaman cesur olduğunuzu kabul ederim.Çünkü Merkez Hakem etkili ve yetkili bir kuruldur!Oysa diğer birçok kurul sadece tavsiye organı durumundadır.
Hiç ayrıntıya girmeyelim!Bazı kimliği bilinmeyenlerin sormak istemediklerini ben herkesin içinde sorabilirim:
Yeni Başkan adayları Yönetim Kurulu adaylarını belirlemiş midir?Bunların kim olduğunu 24 saat kala mı açıklayacaktır?Bu yönetim kurulu adayları arasında Satrancı tanıyan ve Satrancın sorunlarını bilenler var mıdır?3 kişi varsa göndere bayrağı çekip Milli marşı okuruz!
Yeni Başkan adayları Piramidin ortasını iyilleştirecek yenilikler yapmayı vaad edecek midir?
Yoksa yine Türk Satrancı yabancıların bol ödül aldığı açık turnuvalarla yoluna devam mı edecektir?
Ayrıntıya girmeyelim!Bilinen ve herkes tarafından önemi kabul edilen sorunları burada hatırlatalım!Örneğin isterseniz hakemlerin kendilerini geliştirmeleri için neler yapılabileceğini konuşalım!
Seçim sisteminin değişmesini beklemeyelim!Bu takdirde 50 sene bekleriz!Sürpriz bir değişme olsa bile bu değişiklik Satranç toplumunun aleyhine olur.Lehine olmaz!
Bakan düzeyinde siyasilerin katıldığı kurultaylar düzenlenerek Spor federasyonlarının sorunları bu kurultaylarda anlatılmalıdır.Ancak Satrancı bilenlerin oy kullanamadığı bir sistemde kurultay olsa ne yazar?
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 7 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TSF Seçimlerinde Başkanlığa Adayım. - Yazar: Ateş Ülker - 24-09-2016, 01:32

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi