Nereden Başlamalıyım,Yaşım uygun mudur ?
(06-11-2016, 17:11)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satranca başlamak için hiçbir zaman geç değildir.Ancak zamanı iyi kullanmak önemlidir.Satrancın Okulda başarısızlığa neden olmamasına dikkat etmek gerekir.Bir Avusturya atasözü der ki: "Allah zamanı yarattı.Acele hakkında bir şey söylemedi"Zamanın en doğru şekilde nasıl kullanılacağı size kalmıştır.Üniversite giriş sınavına hazırlanırken Satranca fazla zaman ayırmanız bütün yaşamınızı olumsuz etkileyebilir.Türk toplumunun satranççıdan önce yüksek düzeyde eğitim almış bireylere ihtiyacı var."Önce Eğitim,sonra Satranç" esas slogan olmalıdır.İyi eğitim almış birey Satrançda da kolay ilerleyebilir.Yabancı dil bilmek de Eğitimin bir parçasıdır ve Satranç öğrenmek isteyenler için önemlidir!Okulda işler yolunda gidiyorsa Satrancı ilerletmek de daha kolay olacaktır!!
Elbetteki üniversite sınavım önemli , zaten ben de ülkeme yararlı olamk istiyorum Fizik üstüne astrofizik lisansı vesaire düşünüyorum,ancak arta kalan bir zamanım oluyor her gün elbette .Ben insanın her yönden gelişmesi gerektiğini düşünüyorum.Sizce de bu boş kalan zamanımda sosyal medya ya da televizyon yerine satranca yer versem doğru olmaz mı ben zaman ayırabileceğimi düşünüyorum zaten oynamayı sevdiğim için ilerletmeyi düşünüyorum amacım satranca hayatımı ayırıp dünya şampiyonluğu vesaire değil yani Big Grin
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Nereden Başlamalıyım,Yaşım uygun mudur ? - Yazar: Yükneki - 06-11-2016, 19:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi