Budapest savunmasına karşı bir yenilik
Star 
1. d4 Af6 2.c4 e5? 3.dxe5 Ag4 beyazlarla bu konumu iyi analiz ettim ve kendim bunu buldum sonra serverlardaki motorlara baktım beyaza üstün diyordu 4.e3 Axe5 teoride ah3 var burada ben etkili bir varyant buldım 4.f4 siyah Ac6 giderse beyazlar tempo kazanmış uygun zamanda e4 sürerse üstün kalır siyahlar ag6 oynarsa burada ac3 fd2 makine hamleleri ben kendim bir hamle buldum tahmin edebilirsiniz 

Çözüm :

6.h4!! fikir h5 rakip h5 oynarsa biz 7.Af3 ve g5 zayıftır g6 atı garip alırsa ac3 fd2 age2 e4 veziri çıkıp uzun rok atabiliriz baız konumlarda şf2 mğmkğn g4 fikri mümkün siyahların kısa rok atması riskli h hattı açık h4teki at garip h6ya giderse yine garip f5e giderse e4 temposu var ve gideceği kareler yine garip duruyor beyazlar e4 sürdükten sonra siyahlar Fc5 çıkarsa vh5 d6ya atı almıyoruz en son g1 boşta taşlarımızı gelişiyoruz at geri gitmek zorunda kalacak beyazlar  üstün konuma ulaşabilir piyon geri olsa bile (makine +1 (+1den üstün değer verdiği konumlar oluyor bana göre beyaz çok üstün) veriyor sizde vermiyor ise bir kaç hamle ilerletin ) bu bir yenilik masa başında hiç denenmemiş chessbasedatabase e bakmadım lichesse baktım farklı varyantlarda örneğin yılan benoni de bir teorik konumu beyaza kazanç olduğunu bulmuştum teorik varyantlar iyi olmayabilir doğruya yakın hamlelerdir
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Budapest savunmasına karşı bir yenilik - Yazar: satıreng - 02-07-2020, 01:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi