TURNUVA HAKKINDA YARDIM
Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Dr Şen'in yazdıklarının en önemlisi galiba son cümlesidir.
Ben Araboğa'nın "öneri veya fikir söyleyin!"çağrısına yanıt vermek için 2 gündür düşünüyorum.Çok düşündüm.Ama ne söyleyeceğime hala karar veremedim!
Aslında söyleyebilecek çok öneri,tavsiye veya uyarı vardır!Ama galiba en öncelikli olanı Dr.Şen'in yukardaki son cümlesidir.
Piramidin orta ve alt düzeylerindeki dikey gelişmeyi hızlandıramadık!Elo ve ünvan yönünden doruğa ulaşmamış ama doruğa yakın düzeyde olan çok sayıda oyuncumuz var.Bunların bir kısmı Tatvan'a yakın illerde de yaşıyorlar.Bu arkadaşlarımızın 3 büyük ilimizdeki oyuncularla oyun oynama imkanları kısıtlı,yabancılarla ise hiç yoktur.Uluslarası açık turnuvaların yapısı yabancılarla oyun sayımızı arttırmaya imkan tanımamaktadır.Şu halde çözüm Açık turnuvaların yapısını değiştirmektir.(Örnek: yarı kapalı turnuva gibi...)Başka bir çözüm açık turnuvaların sayısını arttırmayıp kapalı turnuvalar da düzenlemektir.
Ben olsam,eğer imkan varsa 6 yerli ve 4 yabancının katılacağı bir kapalı turnuva düzenlerdim.Yerlileri mümkünse Tatvan ve çevresindeki illerden seçerdim:Yabancıları ise kendi oyuncularımın ortalamasından çok yüksek olmamak koşulu ile Gürcüstan,Azerbaycan,İran,Suriye ve Lübnan Federasyonlarından birer oyuncu çağırmak şeklinde düzenlerdim.Hem yabancılar için ödenecek meblağ çok yüksek olmazdı.Hem de 6 yerli oyuncumun 4 yabancı ile(veya 5) oynamasını sağlardım.Bu düzenlemede norm alma veya Elo yükseltme imkanlarını da hesaplardım.

Pirimize boşuna pirimiz demedik. dr tuncay şen en başta söyleyeceğini en son söylediğini Ateş Ülker açıkçana gösterdi. Ateş ülker'e ben kısaca Türk satrancının Ombudsmanı diyorum.. tartışmaya gerek yokmuş. herkes kabullendi. ben daha niler yazıcam. bekleye dura koya davranın derim. ama ombudsmanlarda yanılır mı sorunsalını da çözmem lazım. ama ombudsmanın yanılması olamayanların yanılmasından ne kadar önemli yada önemsiz sorunsalı nıda ayrıcana çözmem gerek.kafam karma karışık.

http://www.aktifsatranc.com/showthread.p...-1503.html

mesut araboğa türkiyenin öteki yüzünden ulsular arası turnuva yapacağım diyor ne kaale alan var ne engelleyen, ne destekleyen. allah yardımcısı olsun.
ya türkiyenin beri ucunda noli? adamın biri tsf nın programında olup yapılamayan yöresel turnuvayı yapmaya çalışır başına gelmeyen kalmaz... yöresel, şahsi ithamlarlan pirinden sitem alır.

mesut bey, gel biz yerleri değiştirelim.
sen gör hanyayı konyayı.
ben gördüm.
senin uluslar arası turnuvasını dedem bile yapar.
hele gelde burda ilan edilmiş ama yapılamayan bir turnuvayı yapaım de bakalım, satranç aşkının boyutunu test edicem...

ateş ülker pirimize ve mesut araboğa kardeşimize sevgi sagılıyı, hoşgörü hamurunda yoğurup servis ediyorum...

sağlıcaklan orada sımsıcacık kalınız.
biz burada ne eyleriz hiç kafanıza takmayınız...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
TURNUVA HAKKINDA YARDIM - Yazar: MESUT ARABOĞA - 08-12-2008, 22:40
Re: TURNUVA HAKKINDA YARDIM - Yazar: SerdarOzcelik - 09-12-2008, 00:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: drtuncaysen - 10-12-2008, 00:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 10-12-2008, 02:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: drtuncaysen - 17-12-2008, 13:11

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi